5821. Roppanós kovászos uborka készítése házilag - videó!
Roppanós kovászos uborkát nagyon könnyen készíthetünk otthon a nagymama receptje alapján. Mutatjuk, hogyan!
Roppanós kovászos uborkát nagyon könnyen készíthetünk otthon a nagymama receptje alapján. Mutatjuk, hogyan!
Lakásfelújítási lázban ég az ország, ezért fél éveket is várni kell egy normálisabb kivitelezőre még olyan kisebb munkákkal is, mint egy kerítés vagy kerti kapu. Vedd kezedbe a dolgot, meg egy hegesztőgépet, és láss neki magad!
Egy öntözőrendszer kiépítése nem olcsó mulatság, de ebben is igaz gyakran a legolcsóbb a legdrágább. Mutatjuk, mire kell figyelni a kialakításnál.
Egy kertben mindig akad valami tennivaló, ami valóságos öröm főleg akkor, ha szeretsz a szabadlevegőn munkálkodni. Ugyanakkor érdemes gondoskodni róla, hogy bizonyos feladatokat gyorsan és nagy pontossággal lehessen elvégezni. Ha bokrok, cserjék karbantartásáról van szó, akkor a sövényvágók utolérhetetlen segédeszközök. Ezen termékek típusai között ugyanakkor nem egyszerű eligazodni. Legyen szó a teljesítményről, biztonságról, meghajtó rendszerről, mind mérvadó, tehát jól jönnek a pontosabb ismeretek, amikre minden helyzetben támaszkodni lehet.
A legjobb stratégiai társasjátékok iránt egyre nagyobb érdeklődés mutatkozik. Nem véletlen, hiszen a PC előtt töltött idő egy bizonyos kor után már nem köti le az embert. Mai, web uralta világunkban sokan az egész munkanapot a számítógép és az internet használatával töltik, ezért legalább a szabadidejükben szeretnének másfajta elfoglaltságot választani. A társasjátékok ehhez ideális választásnak bizonyulnak.
Üdvözlöm! Az első kérdésre a válaszom: ilyenkor ideális kiültetni a Sárkány kontyvirágot (Dracunculus vulgaris)! A tövét érdemes azért betakarni egy kis kupacolással. 15-20 cm mélyen érdemes ültetni a gumót. A második: át is lehet teleltetni az edénybe, de - mivel télálló - ősszel is el lehet őket ültetni, mégpedig úgy, hogy a sarjhagymákat levéve tudjuk is szaporítani. Egyébként a tavasszal elültetett hagymák már nyáron virágba borulnak, a telelés mindenképpen hidegebb helyen történjen, mert a fejlődéshez kell a hideg hatása! Azt javaslom, hogy teleltesse át őket sötét hűvös helyen, és tavasszal ültesse el!
Tisztelt Simon Andrea! A legtöbb, amit egyelőre tehet, hogy folyamatosan öntözi a selyemfenyőt. Az örökzöldeknél a kiszáradás jelei némi fáziskéséssel jelentkeznek, a mostani lombhullás valószínüleg nincs összefüggésben a kiszedéssel. Az "örökzöldek " is váltják lombjukat. Tavasszal, az intenzív növekedés időszakában ez feltűnő, később kisebb mértékű, de folyamatos. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Legyen olyan kedves a gyökerét öntözni Atonik készítmény vizes oldatával. Egységnyi vízbe a cimkén megjelölt permetlé készítéshez szükséges mennyiség 4X mennyiségét legyen kedves adagolni. Javaslom a zöldítő helyett a Damisol cég Kondi nevű készítményét. Egyik termék sem jelentősen drága, de a hatása vélhetően eredményt fog hozni! Üdv: Növényorvos
Kedves Bálint János! A magyar nevekkel mindig csak a gond van :) Ilyen nevű növény azt hiszem, hogy nincs is, de mindenképpen pázsit fűféle, ha van is. Szerintem Ön a Festuca glauca 'Eisvogel' (Deres csenkesz)-re gondolt! Bár sok fűféle kapható, ami ezüstös, illetve ezüst színű. Ezek általánosságban áttelelnek a mi éghajlatunkon, de az óvatosság miatt és a fagyok miatt érdemes nagyon mérsékelt öntözés mellett - kéthetente egy kis víz - fagymentes helyen (pl.: garázs, lépcsőház) teleltetni tavaszig, amikor is kiültethető a kertbe!
Kedves Czolos! Az alany hajtott ki oltványa tövében. Feltétlenül szabaduljon meg tőle minél hamarabb, mert megerősödve elnyomja a ráoltott nemest. A fénykép alapján az alany bokor jellegű fűzfajtának tűnik, ami feltehetően nagy (2-3 m széles és magas) lesz. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő