5821. Roppanós kovászos uborka készítése házilag - videó!
Roppanós kovászos uborkát nagyon könnyen készíthetünk otthon a nagymama receptje alapján. Mutatjuk, hogyan!
Roppanós kovászos uborkát nagyon könnyen készíthetünk otthon a nagymama receptje alapján. Mutatjuk, hogyan!
Lakásfelújítási lázban ég az ország, ezért fél éveket is várni kell egy normálisabb kivitelezőre még olyan kisebb munkákkal is, mint egy kerítés vagy kerti kapu. Vedd kezedbe a dolgot, meg egy hegesztőgépet, és láss neki magad!
Egy öntözőrendszer kiépítése nem olcsó mulatság, de ebben is igaz gyakran a legolcsóbb a legdrágább. Mutatjuk, mire kell figyelni a kialakításnál.
Egy kertben mindig akad valami tennivaló, ami valóságos öröm főleg akkor, ha szeretsz a szabadlevegőn munkálkodni. Ugyanakkor érdemes gondoskodni róla, hogy bizonyos feladatokat gyorsan és nagy pontossággal lehessen elvégezni. Ha bokrok, cserjék karbantartásáról van szó, akkor a sövényvágók utolérhetetlen segédeszközök. Ezen termékek típusai között ugyanakkor nem egyszerű eligazodni. Legyen szó a teljesítményről, biztonságról, meghajtó rendszerről, mind mérvadó, tehát jól jönnek a pontosabb ismeretek, amikre minden helyzetben támaszkodni lehet.
A legjobb stratégiai társasjátékok iránt egyre nagyobb érdeklődés mutatkozik. Nem véletlen, hiszen a PC előtt töltött idő egy bizonyos kor után már nem köti le az embert. Mai, web uralta világunkban sokan az egész munkanapot a számítógép és az internet használatával töltik, ezért legalább a szabadidejükben szeretnének másfajta elfoglaltságot választani. A társasjátékok ehhez ideális választásnak bizonyulnak.
Tisztelt Kérdező! A növény neve Maranta leuconeura 'Fascinator' (nyílgyökér). A képek alapján valószínűleg túlöntözés okozhatja a tüneteket. A növény egyébként a meleg, félárnyékos, párás helyet kedveli. Nem szereti ha közvetlen napfény éri folyamatosan (ettől a levelei fakulnak) illetve a túlöntözést sem tűri jól, de azt sem, ha a földlabdája kiszárad. Fontos, hogy lágy, szobahőmérsékletű vízzel öntözzük, mert a kemény vízre szintén érzékeny. Tisztelettel: Mezős Balázs
Nagyon úgy néz ki, mintha túlöntözted volna, esetleg a törzs rothadásnak indult belül. A yucca a törzsében tárolja a vizet, ne tévesszen meg, ha picit már szikkadt a talaj. Esetleg ültesd át, hátha vmi féreg rágja alulról. Yucca gondozása: Mély, jó vízáteresztő képességű tartóra van szüksége, melyben nyáron kitehetjük a szabadba.Fényigény: A lehető legtöbb fényt kapja, lehetőleg egy déli fekvésű ablak elé. A közvetlen napsütést is elviseli.Hőigény: Átlagos meleg, télen legalább 7 °C.Vízigény: Tavasztól őszig öntözzük bőven, télen ritkábban. Páratartalom: A yuccának nem árt a száraz levegő, de meleg időben permetezzük, vagy zuhanyoztassuk le. Ezzel védjük a fertőzések ellen is.Betegségek: A szürkepenésztől, másnéven botritisztől óvjuk (ez a betegség az elhalt növényi részeket támadja meg), amely a túlöntözéstől vagy a rossz levegőztetéstől jelentkezhet.
kedves Érdeklődő! Sajnos nem tudom, hogy hogyan tartja, ezért inkább általános tanácsot adnék, hogy mit igényel: VirágzásEgy évben egyszer, két hónapon át virágzik. Az 5-8 cm hosszú virágszár a levélrózsából nő ki. A fellevelek rózsaszínek, legyezőt formálnak, a virágzat 10-15 cm hosszú.A virágok a húsos fellevelek közül bújnak elő. Elnyílásuk után a virágzat még díszlik egy ideig, majd a növény elpusztul.ÁpolásFejletlen Gyökérrendszere miatt (a vadonban a fákra kapaszkodik vele) kis cserépben is tartható. Földje legyen morzsalékos, eressze át a vizet. Használjuk tőzeg, lombföld és durva kavics vagy perlit keverékét.Ne öntözzük túl!A szakállbromélia öntözése odafigyelést igényel, mert gyökérrendszere kicsi, és egyszerre csak kevés vizet vesz fel. Virágzás után a levélrózsa mindig elpusztul, de a növény tövénél képződő sarjak a következő évben már virágozhatnak. A SIKER TITKAGondozásKönnyen gondozható növény, elég jól alkalmazkodik a körülményekhez, de meghálálja a figyelmet.Kora tavasszal ültessük át másik edénybe a gyökeres sarjakat. Használjuk tőzeg, lombföld és durva kavics vagy perlit keverékét. Az új növényeket tartsuk meleg, párás környezetben - a következő évben talán már virágot hoznak.Locsolás, tápoldatA vizet mindig nagyon óvatosan adagoljuk. A levéltölcsér feltöltésére, illetve a rendszeres permetezésekhez csak állott vizet használjunk. A szakállbroméliát naponta permetezzük, főleg akkor, ha nagyon napos helyre került. A növényt havonta egyszer locsoljuk híg tápoldattal.ElhelyezésA szakállbromélia számára biztosítsunk annyi szórt fényt, amennyit csak lehet - de soha ne tegyük ki a nyári nap perzselő sugarainak, mert a növény rosszul viseli a forróságot és a tól erős napsugárzást.A növény nem bírja a hideget, lehetőleg tartsuk 18°C-24 °C-on.
Üdvözlöm! A kép alapján nekem afrikai ibolyának tűnik, erősen fényhiányos állapotban. A fény hiánya miatt nyúlt így meg és lett ilyen kusza. Ajánlom figyelmébe egy korábbi részletesen taglaló cikkünket: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/afrikai-ibolya-nevelese-gondozasa/3518/
A mentának kártevője kevésbé akad, de megtámadhatja a mentarozsda, amelyik megtizedeli az állományt. A rovarok közül a takácsatka szívogatása tehet kárt. A takácsatka megjelenésével elsősorban télen a meleg, száraz levegőjű lakásokban kell számolni. E szívókártevők jelenlétére elsősorban a levélnyeleknél megjelenő pókhálószerű szövedék, valamint a levelek kifakulása utal. Ha ezt tapasztaljuk, akkor egy nagyítóval vizsgáljuk meg a gyanús levél fonákját. Ha apró, fekete, lassan mozgó pontot találunk, akkor lehet bekeverni az atkaölő permetszert. (Én rendszerint Agrol Plusz-os oldatba keverem a Sanmite 20 WP atkaölőt, és teszek bele egy kevés Karate kontakt hatású rovarölőt is.) Mivel ez a szer nem szívódik fel a növényben, hanem az élősködőkkel érintkezve fejti ki a hatását (ún. kontakt szer), a mentalevelének a fonákját is alaposan le kell permetezni. Általában érdemes megismételni a kezelést 2 hét múlva.