5821. Roppanós kovászos uborka készítése házilag - videó!
Roppanós kovászos uborkát nagyon könnyen készíthetünk otthon a nagymama receptje alapján. Mutatjuk, hogyan!
Roppanós kovászos uborkát nagyon könnyen készíthetünk otthon a nagymama receptje alapján. Mutatjuk, hogyan!
Lakásfelújítási lázban ég az ország, ezért fél éveket is várni kell egy normálisabb kivitelezőre még olyan kisebb munkákkal is, mint egy kerítés vagy kerti kapu. Vedd kezedbe a dolgot, meg egy hegesztőgépet, és láss neki magad!
Egy öntözőrendszer kiépítése nem olcsó mulatság, de ebben is igaz gyakran a legolcsóbb a legdrágább. Mutatjuk, mire kell figyelni a kialakításnál.
Egy kertben mindig akad valami tennivaló, ami valóságos öröm főleg akkor, ha szeretsz a szabadlevegőn munkálkodni. Ugyanakkor érdemes gondoskodni róla, hogy bizonyos feladatokat gyorsan és nagy pontossággal lehessen elvégezni. Ha bokrok, cserjék karbantartásáról van szó, akkor a sövényvágók utolérhetetlen segédeszközök. Ezen termékek típusai között ugyanakkor nem egyszerű eligazodni. Legyen szó a teljesítményről, biztonságról, meghajtó rendszerről, mind mérvadó, tehát jól jönnek a pontosabb ismeretek, amikre minden helyzetben támaszkodni lehet.
A legjobb stratégiai társasjátékok iránt egyre nagyobb érdeklődés mutatkozik. Nem véletlen, hiszen a PC előtt töltött idő egy bizonyos kor után már nem köti le az embert. Mai, web uralta világunkban sokan az egész munkanapot a számítógép és az internet használatával töltik, ezért legalább a szabadidejükben szeretnének másfajta elfoglaltságot választani. A társasjátékok ehhez ideális választásnak bizonyulnak.
A rózsák metszésének fő időpontja kora tavasszal a hajtásnövekedés kezdete előtt van (általában március közepe). Ilyenkor a metszést a beteg, sérült visszafagyott, gyenge hajtások eltávolításával kezdjük, majd eltávolítjuk a befelé, keresztbe növő és a tő közepéből eredő hajtásokat amelyek elsűrűsítik a tövet. Eltávolíthatjuk az elöregedett, gyenge hajtásokat hozó részeket is. Ezután következik a tényleges metszés melynél a következő szabályokat érdemes betartani: Mindig kifelé álló rügyre metsszünk a rügy fölött 1-1,5 cm-re ferde metszlappal, úgy hogy a metszlap a rüggyel ellentétes irányba lejtsen. A vastagabb, erősebb hajtásokon hagyhatunk 6-8 rügyet a gyengébbeket 4-5 rügyre metsszük Ha hosszú erős virágszárakat szeretnénk a 1-2 szemmel vágjuk rövidebbre a hajtásokat. Erős tövön összesen 8-9 csapot hagyjunk melyekből 14-16 rügy fog kihajtani. Gyengébb tövön 4-6 csap maradjon csak Másik fontos időpont nyáron a virágok szedése. Ilyenkor is figyelnünk kell a helyes metszésre, ha szeretnénk, hogy rózsáink folyamatosan hozzák szebbnél szebb virágaikat. Ilyenkor a következő szabályokat kell betartani: Minden elnyílt virágot idejében távolítsunk el, ne pazarolja energiáját a termés kifejlesztésére A virágot az első 5 levélkéből álló levél alatt kell levágni, így kapunk ismét szép nagyméretű virágotMinden metszésnél nagyon fontos a vadhajtások eltávolítása mivel ezek növekedése nagyon sok energiát, tápanyagot von el a nemes rózsától. Ezeket az alanyból előtörő hajtásokat könnyen megismerhetjük mivel színük, tüskézettségük, rügyállásuk eltér a nemesétől. Nem elég a felszín felett levágni őket, mert ezzel csak megerősödnek és elágazásra késztetjük őket, hanem minden esetben ki kell bontani az alany földalatti részét és tőből kell kivágni a vadhajtást. A rózsák metszése (teahibrid, floribunda és bokorrózsák) Hogyan és mikor metsszük a rózsát? Törzses rózsa metszése A rózsabokrok gondozása lépésről lépésre - 1. rész
Tisztelt Kozmáné Haász Annamária! A betegséget a didimaszcellás pikkelylevél barnulása és a kabatínás hajtáspusztulás okozza. A betegségek kezelésére ajánlom a Topsin M-70 WP-t vagy az Amistart. Ezenkívül ajánlott az őszi és a tavaszi rezes (bordói lé) lemosó permetezés is. Permetezés előtt a beteg, elszáradt ágakat el kell távolítani. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök
A som magról is nevelhető, ez azonban macerás, mivel a mag nehezen csírázik. Sokkal célszerűbb tősarjról szaporítani; kinézni egy különösen szép bokrot, és arról (kora tavasszal vagy ősszel) leválasztani a sarjnövényt.
Átültetés A virágzást követően, április/májusban végezzük. Ilyenkor távolítsuk el egyúttal a rossz gyökereket is. Visszaültetésnél a gumó egy része kerüljön a föld fölé.
Kedves Dr. Laskody! NYugodtan vágja le a kívánt magasságra, mert ki fog hajtani újból a növény. A fejdugványokat fel használhatja további szaporításra, illetve a törzs darabokat is ki lehet gyökereztetni.