5836. Meg szabad enni a dinnyemagot? Elmondjuk!
Kétféle dinnyeevő ember: aki megeszi a dinnyemagot, és aki nem. Utánajártunk, kinek van igaza..
Kétféle dinnyeevő ember: aki megeszi a dinnyemagot, és aki nem. Utánajártunk, kinek van igaza..
A tavirózsa tavasztől őszig hozza a virágait. Mutatjuk, hogyan érdemes ültetni és gondozni!
A rendőrségi hangátviteli eszközök mellett a rendőrségi EDR rádió kiegészítők a legfontosabb részei a biztonságos munkavégzésnek. Ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk a csapatunk tagjait, a gördülékeny kommunikációt biztosítanunk kell. A feladat nem egyszerű, főleg nagyobb távolságból és sok munkatárs összehangolása esetén.
A sütőtisztítás sokaknak nem a kedvenc elfoglaltsága, de most, hogy lassan vége lesz a nyárnak, jó esély van arra, hogy a következő hónapokban Ön is gyakrabban fogja használni a sütőt. Érdemes meggyőződnie arról, hogy a gépe kifogástalan állapotban van, és készen áll arra, hogy segítsen a kulináris remekművek elkészítésében. Bár manapság rengeteg tisztítószer áll rendelkezésre, vannak olyan lehetőségek is, amelyekkel teljesen környezetbarát módon tarthatjuk karban az eszközünket.
Egy kis családi ház tervezése arányaiban sokkal gyorsabb, egyszerűbb, mint egy többszintes lakóházé. Így kevesebb költséggel is kell számolnunk akkor, ha ilyen ingatlan terveit szeretnénk elkészíteni. Ha nem sürgős a lakásvásárlás és az időnkbe belefér, lépesről lépesre haladva pénztárcabarátabb végeredményt érhetünk el, mint egy kulcsrakész ház vásárlása esetén.
Tisztelt Érdeklődő! A képen látható kártevő a csalán-levélbogár. Védekezni ellene a Decis vagy a Mospilan 20SP szerekkel lehet hatásosan. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Béla! A kép alapján tűzelhalásnak tűnik. Ez egy nagyon agresszív betegség. A kezelés ellenére sem biztos, hogy meg fog gyógyulni. Javaslom, hogy Nordox 75 D, vagy Champion nevű szerrel permetezze le a növényt. Milyen növényekre veszélyes a tűzelhalás? >>
Kedves Szabó László! A képen egy nyílgyökér (Calathea) látható. A laza, tőzeges talajt szereti, magas párat tartalmat igényel. A talaj legyen mindig nedves, rendszeresen tápoldatozza, szereti a fényt, viszont a közvetlen napfényt nem bírja, meleg kedvelő.
Tisztelt Érdeklődő! A képen látható fa a Brussoneita papyrifera. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Beus40! Az Actara rovarölő szer élelmezési ügyi várakozási ideje: cseresznye, meggy, szilva esetében 14 nap, a paprika, paradicsom, uborkánál 3 nap, a leghosszabb ideje az alma és körte 28 nap. A szamóca esetében mindössze 3 nap, tehát nyugodtan ehetik!