586. 140 terv: nagy segítség kis kertekhez
A legtöbb városi kert kis alapterületű vagy hosszú és keskeny, ezért egyedi megoldásokat kíván a tulajdonostól, kerttervezőtől. 140 ötlettel segíthet minket a nemrég megjelent Jól tervezett kiskertek könyv.
A legtöbb városi kert kis alapterületű vagy hosszú és keskeny, ezért egyedi megoldásokat kíván a tulajdonostól, kerttervezőtől. 140 ötlettel segíthet minket a nemrég megjelent Jól tervezett kiskertek könyv.
2008. június 17.: Növényvédelmi előrejelzés. A Medárd időszak elsősorban a szőlőkben idéz elő igen veszélyes időszakot, almában és körtében a levélbetegségek erősödnek.
Június 30-ig meg kell szabadulnunk a telkünkön burjánzó parlagfűtől. Aki figyelmen kívül hagyja a felhívást, akár milliós pénzbüntetésre is számíthat.
Az idei egres, más néven köszméte megjelent a hazai piacokon. Ára az elmúlt évekhez képest alig változott. Piaci árles 2008. június közepén.
Magyar származású nyertese lett a Kew Gardens által támogatott nemzetközi kerti fotópályázatnak. Az angol verseny mintájára hazai kerti fotópályázat indul!
Két növényfajtát ajánlok a rézsű megfogására. Az egyik a Symphoricarpus Chenaultii "Hankook" hóbogyó fajta, a másik a Lonicera nitida "Maigrün´ nevű lonc fajta. A hóbogyónak lazább, a loncnak tömöttebb, örökzöld hajtásrendszere van. Mindkettő nyírható, alakítható talajtakaró cserje fajta.
Igen, érdemes mulcsként szalmát vagy friss fűnyesedéket teríteni a szamócatövek köré, ez nem csak a termést védi meg a koszolódástól, hanem a talajt is nedvesen és porhanyósan tartja, a gyomok is kevésbé fejlődnek alóla. A fenyők tűlevele nem igazán jó megoldás, mert nagyon lassan bomlik le. A mulcs egyetlen hátránya lehet, hogy esetleg kisebb rágcsálók szívesen beköltöznek a szamócásba, de ez kiskertekben nem igazán szokott gondot okozni inkább nagyobb epertáblákban. További ötleteket olvashat alábbi cikkeinkben:
A nyári nárciszt nem tudjuk név alapján azonosítani de a másik kettő faj nem télálló fel kell szedni a hagymáit és pihentetni télire.
A vashiányt gyorsan enyhíteni lombpermetezéseel lehet, ezért azt a módszert javaslom. Amikor a növények lombtömege gyorsan nő meg, ekkor szokott a relatív vashiány fellépni a meszes talajokon, erre a későbbiekben is számathat. A lombpermetezést általában 2-3 hetente indokolt megismételni, de most 2x hetente adja a növényeinek. A talajba juttatott vasnak csak töredéke és hónapok múlva jut a növényhez. Javaslom, hogy Wuxal szuper kombinált műtrágyát is próbálja ki lombpermetezésre: ez nem csak vasat, hanem más elemeket is tartalmaz. A növényeknek is harmonikus tápelem ellátásra van szükségük, ha egy elemmel bőven ellátom, akkor egy másik relatív hiánya fog jelentkezni tünetekkel.
A frissen lecsapott légy természetesen megfelelő a légycsapónak. Általános, hogy a csapó méretének kb. 2/3-a az a méret, amiért érdemes a növénynek összecsukódnia. Se túl kicsit, se túl nagyot nem érdemes beletenni. Amúgy, ha egyáltalán nincs etetve, akkor is töretlen a fejlődése, persze, ha az egyéb igényei ki vannak elégitve!