5906. Hogyan készítsünk meseszép őszi dekorációt?
Néhány színes levél, egy szép kopogtató és rengeteg tök - mutatjuk, hogyan készíthetünk otthon is meseszép őszi dekorációt.
Néhány színes levél, egy szép kopogtató és rengeteg tök - mutatjuk, hogyan készíthetünk otthon is meseszép őszi dekorációt.
Eredményes vagy termék- vagy szolgáltatás-értékesítésben, de úgy érzed, nem becsülnek meg eléggé? Mozdíts karriered az édeni állapotok felé, csatlakozz az Édenkert Magazinhoz Account Manager pozícióban.
A Biblia növényei címmel rendeztek kiállítást az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán (AVKF). A kiállításon a látogatók megismerkedhettek a Bibliában szereplő növények történetével és jelentőségével – nemcsak a kiállított képek, hanem a zene segítségével is: az Aranyalma Páros előadásában olyan régi korok egyházi és világi dalait is meghallgatta a közönség, amelyekben bibliai növények szerepelnek. A megnyitó előtt a Főiskola tanévnyitó ünnepségét és a hozzá kapcsolódó Veni Sancte szentmisét is megtartották.
A Magyar Tájépítészek Szövetsége (MTSZ) által meghirdetett nyílt pályázaton 12 kategóriában nívódíj kerül átadásra a legkiemelkedőbbnek tartott, 2016-2020 között átadott tájépítészeti alkotásért, elméleti munka esetében az ebben a periódusban megjelent, vagy oktatásban, szabályozásban alkalmazott munkáért.
Tavaszi hagymás virágokat cserépbe is lehet ültetni. Összegyűjtöttük, mire figyeljünk ültetéskor.
Üdvözlöm! A képen a bal oldali katicabogár lárvának, a jobb oldali egy krumplibogár lárvának tűnik. Bio védekezést nem tudok ellenük sajnos, csak rovarölővel lehet ellenük védekezni.
Tisztelt Kertbarát! A képen a juhar fillosztiktás levélfoltosodása (gomba betegség) látható, mely csapadékos hüvösebb tavaszon szokott előfordulni. A növényt ilyenkor vegetációban permetezéssel tudjuk megvédeni, valamint az elhalt leveleket el kell távolítani, és elégetni. Permetezni a következő szerekkel lehet: Amistar, Dithane M-45, Topas 100EC, eredményesen. A permetezést nyáron 25 C fok alatt végezzük, mert a növény levelét perzseli. A növényvédőszer dobozán feltüntetett dózist használjuk permetezéskor, mert szintén károsodhat a növény. Jó kertészkedést! Üdvözlettel. Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Anna! A borostyán ellenálló és kevés fénnyel is beéri és még örökzöld is, illetve a lombhullató vadszőlőt javaslom. Ezek gyorsan nőnek és nem mérgezőek, bár a borostyánt a gyógyszeripar felhasználja.
Tisztelt Kertbarát! A képen a klivia növény látható, a levelén pedig napégés foltjai. A növény gyenge fényt, és félárnyékot kedveli. Télen mérsékelten, virágzáskor gyakrabban kell öntözni. Sajnos manapság az erős UV sugárzás során egyre gyakoribb tünet hogy a növények levele megég barna foltos lesz. A növényt együk félárnyékba mérsékelten az időjárásnak megfelelően öntözzük, és két hetente tápoldatozzuk. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A repedt részt össze kell húzni és összekötni, mintha egy sebet kötne. Össze fog nőni az ág, hiszen a növények oltásánál is működik ez a szisztéma!