5926. Pampafű, díszfű fonása házilag videóval - egyszerűbb, mint gondolnád
A pampafüvet és a nagyra megnövő díszfüveket még az őszi csapadékosabb hónapok és a tél beállta előtt érdemes fonni. Videón, mutatjuk hogyan álljunk neki!
A pampafüvet és a nagyra megnövő díszfüveket még az őszi csapadékosabb hónapok és a tél beállta előtt érdemes fonni. Videón, mutatjuk hogyan álljunk neki!
Sokféle beltéri ajtó létezik és előfordul, hogy nem egyszerű eldönteni, hogy melyiket érdemes választani. Természetes, hogy fontos a választáskor a kedvező ár, de ezen felül sokféle szempont lehet, amelyet érdemes figyelembe venni. Mivel a beltéri ajtókat nem váltogatjuk túl sűrűn, ezért érdemes a vásárlás előtt alaposan tájékozódni lehetőségeinkről.
A családi ház körül mindig akad valami teendő. Ez már-már törvény, amit jól ismernek azok, akiknek van kertjük vagy udvaruk a házuk mellett. Ott van például a favágás, gallyazás vagy tűzifa aprítás, ami nem feltétlenül tartozik az örömteli vagy szórakoztató feladatok közé. Mégis meg kell csinálni, hisz nekünk is jobb, ha minél előbb elvégezzük a kötelező teendőinket. Az persze már egy más kérdés, hogy ezt milyen módon tesszük? A benzines láncfűrész remek megoldást kínál azoknak, akik egy bikaerős készülékkel szeretnének dolgozni.
A szeptemberben lencsevégre kapott Gellért-hegyi szarvas vadkárt is okozott a szerkesztőségünkbe érkezett levél és fotók tanúsága szerint.
Az elmúlt 5 hónapban 10 fát fogadtak örökbe a Folly Arborétumban. A második örökbefogadói napot múlt szombaton tartották.
A fényképen a levél színén és fonákán is udvaros foltok (belül fehéres kívül pedig barna szegéllyel) vannak, mely gombabetegségre utal. A betegség kezdeti fázisban levő szeptóriás betegség, mely a paprikán ritkán fordul elő. Védekezni Amistarral, vagy Dithane M-45-el lehet. Mezős Balázs növényvédő szakmérnök kertészmérnök
Üdvözlöm"PM". A fa törzsén látható fehér réteg, sókiválás. Az öntözést követően a törzs vizes lett és a száradás közben az ásványi anyagok a kérgen kicsapódtak. A fára nincs ártalmas hatással csak esztétikailag nem tetszetős. A fehér réteget egy kis kefével el lehet távolítani. Üdvözlettel: Hirth János
Kedves Olvasónk! Egyáltalán nem szokatlan, hogy virágzik a crassula, ha jól van tartva. A crassula télen virágzik, a virágzat a hajtáscsúcsból sok apró csillagszerű fehéres-halványrózsaszinű virág fejlődik ki. A fiatal növényeknél kisebb az esély a virágzásra, inkább az idősebb és megfelelően tartott crassula virágzik. TartásaIgénytelen növény :). Legjobban érzi magát a szabadban: napfényes, levegős helyen, udvaron vagy erkélyen. Szobában is nevelhető, de akkor nem lesz piros a levele és sokkal gyengébb hajtásokat hoz.Igényli a teleltetést. Télen hűvös (0-10 fok), napos hely a legideállisabb. A fagyok megjelenéséig nyugodtan a szabadban hagyhatjuk.Csak akkor öntözzük, ha a földje teljesen kiszáradt. Vigyázzunk, hogy ne locsoljuk túl, mert erre nagyon érzékeny. Ebben az esetben is érvényes az általános kaktusz és pozsgás locsolási-törvény: inkább ne locsoljuk, mint hogy túllocsoljuk. Ha fűtött szobában tartjuk figyeljünk oda a locsolására, hogy ne veszítsen túl sok levelet, de akkor is elég háromhetente locsolni.Gyenge hajtások a túlöntözés és fényhiány következményei.Télen fűtött szobában a levelek „ezüstössé" válhatnak, összeszáradhatnak, majd lehullhatnak - növényt tegyük hűvösebb és világosabb helyre. Semmi esetre NE kezdjük el LOCSOLNI! A növény nem száradt ki, s ha fel is kopaszodik, tavasszal új hajtásokat hoz majd.Leveleken, a „hydathodes-pórusok" fehér pettyek jelenhetnek meg. Ez nem betegség, nem gyapjastatű vagy egyéb kártevő. A növény kipárologtatott krisztályai.
Kedves Lajos! Valóban nem túl gyakori, hogy a schefflera virágzik, de azért előfordul. Ilyenkor azért többen a csodájára járnak: http://plantsarethestrangestpeople.blogspot.hu/2010/11/random-plant-event-schefflera.html Igen, a növény mérgező, de ha nem eszi meg (sem kutya, sem gyerek), akkor nem okoz bajt. Ha gondozzuk, utána alaposan mossuk meg a kezünket, vagy tegyük ezt gumikesztíűben. Tünetek: bőrirritáció, enyhe gyomorfájás, a szív-és veseproblémák. DE nagyon sok növényt kell elfogyasztani, hogy mérgezés forduljon elő. Szerencsére a legtöbb mérgező növény íze keserű, így a gyermekek és háziállatok kevésbé kedvelik.
Kedves Gábor! A növények hőigényesek. Nyáron szabadban vagy szobában, télen hűvös, 10 °C körüli helyen jól telelnek. Mérsékelt fűtés mellett, szobában is tarthatjuk a tél folyamán, de jobb eredményt kapunk a hűvös teleltetéssel (pince, előszoba, kamra). Melegigényük ellenére egyes típusok, így a mexikói avokadók a —7 °C-os fagyokat is átvészelik. Egyéb teendőink: Öntözéskor telítődjön a földje vízzel, de ne tocsogjon. Minél több fényt kap a növény, annál jobb. Ha a levelek sápadttá válnak, feltehetően túlöntöztük kedvencünket. Ezért érdemes az öntözéssel leállni egy rövid időre. Ha a levelek a csúcsuknál barnulni, száradni kezdenek, a virágföld valószínűleg sóval telítődött. Ilyenkor egyszerű megoldásnak kínálkozik az átmosás. Felülről mossuk át néhány percen keresztül lágy vízzel a talajt úgy, hogy az a cserép vízelvezető nyílásán keresztül folyamatosan elfolyjon. Ahhoz, hogy szép, bokros formára neveljük, rendszeresen vissza kell metszeni, vagy legalábbis a csúcshajtást kicsípni. Az idős levelek eldobálása ellen semmit sem tehetünk. Ne várjuk, hogy teremjen!