5926. Pampafű, díszfű fonása házilag videóval - egyszerűbb, mint gondolnád
A pampafüvet és a nagyra megnövő díszfüveket még az őszi csapadékosabb hónapok és a tél beállta előtt érdemes fonni. Videón, mutatjuk hogyan álljunk neki!
A pampafüvet és a nagyra megnövő díszfüveket még az őszi csapadékosabb hónapok és a tél beállta előtt érdemes fonni. Videón, mutatjuk hogyan álljunk neki!
Sokféle beltéri ajtó létezik és előfordul, hogy nem egyszerű eldönteni, hogy melyiket érdemes választani. Természetes, hogy fontos a választáskor a kedvező ár, de ezen felül sokféle szempont lehet, amelyet érdemes figyelembe venni. Mivel a beltéri ajtókat nem váltogatjuk túl sűrűn, ezért érdemes a vásárlás előtt alaposan tájékozódni lehetőségeinkről.
A családi ház körül mindig akad valami teendő. Ez már-már törvény, amit jól ismernek azok, akiknek van kertjük vagy udvaruk a házuk mellett. Ott van például a favágás, gallyazás vagy tűzifa aprítás, ami nem feltétlenül tartozik az örömteli vagy szórakoztató feladatok közé. Mégis meg kell csinálni, hisz nekünk is jobb, ha minél előbb elvégezzük a kötelező teendőinket. Az persze már egy más kérdés, hogy ezt milyen módon tesszük? A benzines láncfűrész remek megoldást kínál azoknak, akik egy bikaerős készülékkel szeretnének dolgozni.
A szeptemberben lencsevégre kapott Gellért-hegyi szarvas vadkárt is okozott a szerkesztőségünkbe érkezett levél és fotók tanúsága szerint.
Az elmúlt 5 hónapban 10 fát fogadtak örökbe a Folly Arborétumban. A második örökbefogadói napot múlt szombaton tartották.
Mivel a legtöbb pajzstetű több növényt is szívogat, leggyakrabban egy másik növénnyel hozzuk be lakásunkba e kártevőket. Mielőtt még nagyon elszaporodnának, tudunk ellenük hatásosan, mechanikai úton védekezni. Ronggyal vagy kefével mossuk le a pajzstetveket, próbáljuk meg az eldugott részekről is kipiszkálni őket. Heti többszöri mosdatással sikeres lehet a védekezés. A forgalomban lehet kapni olajos permetszereket, amelyekkel lefújva a növényt és a kártevőt, megfulladnak az állatok.
A hibiszkusz vagy mályvacserje (Hibiscus siriacus) világos helyen, esetleg teraszon folyamatosan hozza virágait. Ha nincs útban ilyenkor valóban nem érdemes megmetszeni, inkább elvirágzás után vagy a kora tavasz alkalmas erre. Áprilisban vagy augusztusban fejdugvánnyal szaporíthatjuk.
A fenyőrozsda az öttűs fenyőket támadja meg, amitől az ágak megvastagodnak, először az ágak majd akár az egész fa elpusztulhat. Egy másik betegség az erdeifenyő tűlevélhullásos betegségére jellemző, hogy a kórokozó által fertőzött tűleveleken, nagyítóval apró foltok láthatók(ilyen a rossz termőhely miatti levélhulláskor nem észlelhető). A lehullott tűleveleket júniusig el kell távolítani, mert innen indul a fertőzés, ha erre nincs lehetőség július-augusztusban gombaölőszeres védekezés válhat szükségessé.
Valószínű, hogy a szedrét botrítisz támadta meg, ellene helyes metszéssel és vegyszeresen is kell védekezni. Vegyszeres védelemre (háromszor kell végezni a virágzás kezdetétől) az iprodion, vinklozolin, procimidon hatóanyagú szerek használhatók.
A tuják hazánkban nem őshonos növények, s egyre nehezebben viselik a nagy évközi hőmérséklet és csapadékingadozást. Néhány gombás betegség is támadja, illetve molyok és pajzstetvek is élősködhetnek rajta. Azt, hogy egy magról nevelt tuja kevésbé bírná el éghajlatunkat és rövidebb életű, véleményem szerint nem reális.