5926. Pampafű, díszfű fonása házilag videóval - egyszerűbb, mint gondolnád
A pampafüvet és a nagyra megnövő díszfüveket még az őszi csapadékosabb hónapok és a tél beállta előtt érdemes fonni. Videón, mutatjuk hogyan álljunk neki!
A pampafüvet és a nagyra megnövő díszfüveket még az őszi csapadékosabb hónapok és a tél beállta előtt érdemes fonni. Videón, mutatjuk hogyan álljunk neki!
Sokféle beltéri ajtó létezik és előfordul, hogy nem egyszerű eldönteni, hogy melyiket érdemes választani. Természetes, hogy fontos a választáskor a kedvező ár, de ezen felül sokféle szempont lehet, amelyet érdemes figyelembe venni. Mivel a beltéri ajtókat nem váltogatjuk túl sűrűn, ezért érdemes a vásárlás előtt alaposan tájékozódni lehetőségeinkről.
A családi ház körül mindig akad valami teendő. Ez már-már törvény, amit jól ismernek azok, akiknek van kertjük vagy udvaruk a házuk mellett. Ott van például a favágás, gallyazás vagy tűzifa aprítás, ami nem feltétlenül tartozik az örömteli vagy szórakoztató feladatok közé. Mégis meg kell csinálni, hisz nekünk is jobb, ha minél előbb elvégezzük a kötelező teendőinket. Az persze már egy más kérdés, hogy ezt milyen módon tesszük? A benzines láncfűrész remek megoldást kínál azoknak, akik egy bikaerős készülékkel szeretnének dolgozni.
A szeptemberben lencsevégre kapott Gellért-hegyi szarvas vadkárt is okozott a szerkesztőségünkbe érkezett levél és fotók tanúsága szerint.
Az elmúlt 5 hónapban 10 fát fogadtak örökbe a Folly Arborétumban. A második örökbefogadói napot múlt szombaton tartották.
Érdemes megpróbálkozni a légbújtással, amelynek lépéseiről itt olvashat: Légbujtás lépésről-lépésre Így a leválasztani kívánt felső rész biztosnágosan gyökereztethető, majd miután leválasztották a felső részt, le kell vágni a felkopaszodott felső szakaszt és remélhetőleg alulról újra kihajt majd az anyanövény. Sugárarália
Kedves Ádám! Télen napos, de hűvös, 18-20 fokos helyet igényel. Kedveli a párás levegőt, időnként érdemes permetezni a leveleit vízpárával. Én arra tippelek, hogy a nem megfelelő hőmérséklet, és a kevés pára okozza a tüneteket. Kényes növény, nem könnyű tartani. Nyáron melegebb, 23-25 fokos, párás, félárnyékos helyet kíván. Öntözni esővízzel a legjobb, kevés víz télen, nyáron lehet emelni a vízadagokon. Remélhetőleg helyre jön a virága. :) Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs
Üdvözlöm! Nyugodtan vágja vissza a hajtásokat 15 cm-es magasságban. Vigyázzon, mert a sebzési felületen tejndev fog előbuggyanni, ez bőrirritáló hatású. A levágást követően ültesse át nagyobb cserépbe, a gyökerekről kicsit a földet lerázva. Ezt követően szépen elindul a hajtásnövekedés, és őszre, szépen megújított bokor fejlődik. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs kertész Mikulásvirág, a kedvenc karácsonyi szobanövény A mikulásvirág is un. rövidnappalos növény
Kedves Zsigmond! Sajnos van rá esély, hogy a járdában némi kárt tesz idővel, bár a 15 cm vastagság elég masszív, így akár meg is úszhatja, sajnos erre nincs biztos forgatókönyv. A kerítés alapja elég mélyen van elméletben, így annak nem kellene sérülnie. Császárfa, oxyfa, smaragdfa: gyors növekedésű csodafák lesznek a megmentőink?
Zsigó Györgyöt, a Magyar Növényorvosi Kamara elnökének felhívását idézzük: A virágfertőző monília (Monilinia laxa) a bibén, de a sziromleveleken keresztül is be tud hatolni a növénybe, és a vesszőkben terjedve ágszáradást okozhat. Tavasszal tehát a virágokat kell megóvni a gomba támadásától. Elsőként a virágzó kajszira figyeljünk. Ugyanígy fertőzi a meggyet is, sőt már a megpattant rügyön keresztül is bejuthat a bimbóba. Ezért a „profik” az ültetvényekben, a folyamatosan nyíló meggynél már fehér bimbós állapotban védekeznek felszívódó gombaölőkkel, majd a virágzás hosszától és az időjárástól függően ismételnek pl. teljes virágzáskor, 80%-os sziromhullásban majd terméskötődés után. A nagy ültetvények 3-4 kezeléssel számolnak évről-évre. Hűvös, párás tavaszon a kajszinál is indokolt lehet a két permetezés Permetszerek 2020-ban monilia ellen: Ezek a III. kategóriás, felszívódó gombaölők engedélyezettek az idén cseresznyében, meggyben, kajsziban és őszibarackban monília ellen: Chorus 50 WG, Topas 100 EC, Teldor 500 SC, Switch 62,5 WG (inkább később, a gyümölcsmoníliára ajánlják.), Signum WG, stb. Csak őszibarackban engedélyezett a Prolectus. A II. kategóriásokat is kigyűjtöttem: Luna Privilege, Folicur Solo, Orius 20 EW, Systhane 20 EW, Topsin-M 70 WDG, stb. Sok ismerős név köszön vissza, néhány éve még III. kategóriások voltak. Jó lenne ezekkel is váltogatni a megszokott szereinket. A „zöldkönyvesek” hozzá tudnak jutni ezekhez a gombaölőkhöz. Jó minőségben, apró cseppképzéssel történjen a kezelés. Teljesen be kell fednünk a virágokat! Permetszereink tapadását, esőállóságát a cseppek szétterülését növelhetjük a tapadásfokozók hozzáadásával. Több biostimuláló készítménynél leírták a moníliák elleni mellékhatást. A növény ellenálló képességét növelik és ezzel segítenek minket a küzdelemben. Az „egyszerű anyagok” közül őszibarackban és cseresznyében a csalán kivonatát ajánlják a moníliás virágfertőzés ellen. Melyek a monília tünetei? Hogyan védekezzünk ellene? Támad a virágfertőző monília Itt a segítség, hogyan keverjünk be permetlevet