5956. A biztonság a munkahelyen a munkavédelmi lábbeliknél kezdődik
A megfelelő munkavédelmi lábbeli megvédheti Önt és alkalmazottait a munkahelyi balesetektől, egészségkárosodásoktól.
A megfelelő munkavédelmi lábbeli megvédheti Önt és alkalmazottait a munkahelyi balesetektől, egészségkárosodásoktól.
Amint kisüt a nap, és van hova kivonulni, legyen az egy kert vagy akárcsak egy terasz, kevés jobb dolog van annál, mint pihentető órákat tölteni a szabadban, főleg, ha étkezni is lehet odakint. Az időjárásálló műanyag kerti asztalok jó szolgálatot tehetnek egy szabadtéri ebéd vagy vacsora alkalmával.
Nyár végén, ősz elején jellemzően minden kis- és nagykereskedés új kollekcióval rukkol elő. Nem csoda, hiszen az időjárás-változás gardróbfrissítésért kiált minden háztartásban. Megmutatjuk az őszi divatszíneket a méteráru világában!
A pandémia az élet minden területére, így a fogászati iparra is jelentős befolyást gyakorolt. Hazánk a fogászati turizmus népszerű célpontja volt, de a tavaszi karantén időszakában a fogturizmus leállt, és fogászati klinikák sora zárt be átmenetileg.
271 sörfőzde 1400-nál több terméke, 38 kategóriában versengett a 31. alkalommal megrendezett Arany Sörpecsét (Gold Brewer’s Seal) versenyen Csehországban. A zsűri értékelése szerint a Pécsi Prémium Búza ezüstérmet szerzett a búzasörök mezőnyében, majd a valamennyi kategória első három helyezettje között rendezett versenyen a legjobb külföldi sörként lett negyedik, és kapott különdíjat.
Igen az uborkához hasonlóan érdemes a virágos rész után 3-4 levélízközzel visszavágni ügyelve hím és nő ivarú virágok arányait figyelve (egy nő ivarú virághoz 2-3 hímivarú virág legyen). A termés minősége, és mérete is jobb lesz a visszavágások során. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Mindenképpen ki kellene ültetni! A fenyők nem tűrik a szobai körülményeket. Ültesse ki és rendszeresen öntözze, nem lesz baja!
Üdvözlöm! Nem lesz baja! Javaslom, hogy legalább 2 méter átmérőjű kört hagyjanak ki, mert a törzse eléggé vastag lesz, illetve a gyökerek is kar vastagságúra megnőnek. Nem írta, hogy pontosan melyik faj, de a luc. ezüst, fekete fenyőről ez elmondható.
Tisztelt Kertbarát! A képen a gyapjas pajzstetű nőstényének a petecsomóit lehet látni. A pajzstetű ellen az Actara SC, a Karate 2,5 WG és a Mospilan 20SP rovarölő szerekkel lehet permetezéssel sikeresen védekezni. A permetezést a teraszon vagy a szabadba végezzük, és ne a szobában. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A képen egyszer a levélatka kártétele a sárgás foltok láthatók, valamint az amerikai lepkekabóca gyapjas váladéka látható. Védekezni a levélatkák ellen a Nissorun 10 WP vel a lepkekabóca ellen az Actara 25WG és a Mospilan 20SP szerekkel lehet. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu