5996. Bougainvillea (murvafürt) teleltetése: ezekre kell figyelni
A bugainvilleát (murvafürt) is teleltetni kell, azonban ahhoz, hogy sikerrel járjunk, néhány apróságra oda kell figyelnünk.
A bugainvilleát (murvafürt) is teleltetni kell, azonban ahhoz, hogy sikerrel járjunk, néhány apróságra oda kell figyelnünk.
Valamiért sokan azt hiszik, hogy a facsemetéket, gyümölcsfákat tavasszal ideális elültetni, pedig épp ellenkezőleg: még a fagyok beállta előtt, ősszel van itt az ideje.
A füstölt fűszerpaprika a magyar konyha csimborasszója. Fűszervilágunkat a só, bors, pirospaprika pillére tartja, de ha a sima fűszerpaprikát füstöltre cseréled, a végeredmény magyar népmesébe illő lesz. A füstölt ízzel ugyanis megadod az ételnek a fűszerpaprika tüzességét, de mellécsempészed a szabad tűzön készült étkek füstösségét is.
Kifejezetten fontos a kiegyensúlyozott, egészséges életmód, de ha csak egy röpke időre is szállunk ki a mókuskerékből, és töltünk el Karintiában egy kis időt egy wellness-szállodában, már rengeteget tettünk egészségünkért.
Felelős állattartóként fontos kedvencünk egészségére is mindig gondolni. Az, hogy állatunk mentálisan és fizikálisan is jól érezze magát, sokban múlik azon, hogy mi hogyan gondoskodunk róla. Bármelyik állat is került hozzánk közelebb, a gazdájaként természetes, hogy a legjobb dolgokkal szeretnénk ellátni őt, így van ez a lótulajdonosok esetében is.
A kép alapján egyértelműen nem látszik hogy pontosan melyik, de úgy tűnik, hogy a diófa kérgét egy kártevő támadta meg. Legfontosabb teendő tavaszra marad, mindenképp télvégi lemosó permetezésben kell részesíteni a fát, a felnyílt kérget kefével érdemes lekaparni előtte, hogy a permetlé ott is teljesen beborítsa a fát.
A szelídgesztenye valóban jobban termékenyül, ha nem csak egy, hanem több példányát ültetjük kertünkbe. A szelídgesztenye egyivarú (virága csak vagy női vagy hímvirág), és egylaki (tehát mind a női, mind hím megtalálható egy fán). Viszont gyakran előfordul, hogy az egyik hamarabb virágzik, mint a másik (nőelőző), és így a kívánt megporzás elmarad. Ültetvényekben 4-5 soronként szoktak egy pollenadó fajtát ültetni.
A klíviát viszonylag ritkán kell átültetni, ilyenkor tápanyagban gazdag virágföldet válasszunk számára. A klíviát a tövétől óvatosan leválasztott erős sarjakról lehet szaporítani, vigyázva, hogy törékeny gyökereiből minnél többet megóvjunk. Legjobb időpont erre a virágzás után, tavasszal adódik, mikor könnyen begyökeresednek a sarjak. Mindenképp érdemes megpróbálkozni a levágott gyökerű sarj átültetésével is, de nem biztos hogy túl fogja élni a beavatkozást.
Sajnos kimondottan hibiszkuszról szóló könyvet nem ismerek, de mint gyakori szoba-, illetve dézsás növény a legtöbb ilyen témájú könyvben szerepelni szokott.
Fagyérzékenysége miatt valószínű, hogy nem elterjed nálunk ez a fajta, de érdemes lenne megpróbálni Kerti címtárunk Díszfaiskolai termesztőitől vagy kértészeteitől egy árajánlatot kérni, hátha ők termesztenek vagy forgalmaznak hasonló fajtát.