5996. Bougainvillea (murvafürt) teleltetése: ezekre kell figyelni
A bugainvilleát (murvafürt) is teleltetni kell, azonban ahhoz, hogy sikerrel járjunk, néhány apróságra oda kell figyelnünk.
A bugainvilleát (murvafürt) is teleltetni kell, azonban ahhoz, hogy sikerrel járjunk, néhány apróságra oda kell figyelnünk.
Valamiért sokan azt hiszik, hogy a facsemetéket, gyümölcsfákat tavasszal ideális elültetni, pedig épp ellenkezőleg: még a fagyok beállta előtt, ősszel van itt az ideje.
A füstölt fűszerpaprika a magyar konyha csimborasszója. Fűszervilágunkat a só, bors, pirospaprika pillére tartja, de ha a sima fűszerpaprikát füstöltre cseréled, a végeredmény magyar népmesébe illő lesz. A füstölt ízzel ugyanis megadod az ételnek a fűszerpaprika tüzességét, de mellécsempészed a szabad tűzön készült étkek füstösségét is.
Kifejezetten fontos a kiegyensúlyozott, egészséges életmód, de ha csak egy röpke időre is szállunk ki a mókuskerékből, és töltünk el Karintiában egy kis időt egy wellness-szállodában, már rengeteget tettünk egészségünkért.
Felelős állattartóként fontos kedvencünk egészségére is mindig gondolni. Az, hogy állatunk mentálisan és fizikálisan is jól érezze magát, sokban múlik azon, hogy mi hogyan gondoskodunk róla. Bármelyik állat is került hozzánk közelebb, a gazdájaként természetes, hogy a legjobb dolgokkal szeretnénk ellátni őt, így van ez a lótulajdonosok esetében is.
Sajnos citromnád nevű növényt nem ismerek, de ha a latin nevét is meg tudná írni, akkor könnyebben beazonosíthatnánk a növényét.
A tölcsérjázmin vagy meténggyökér (Mandevilla) Amerika trópusi részeiről származik, tehát meleget, világos helyet és bő csapadékot kíván - ezt nyáron a szabadban könnyen meg is tudjuk neki adni. Télen viszont védett helyet kell számára keresnünk, de mivel a kellő páratartalmat a lakásban ritkán tudunk biztosítani, jobb ha télire hűvös - 10-15 fok közötti helyen tartjuk, ritkábban, de locsoljuk. A leveleinek hullatása is a meleg, szobai levegő az okozója. Az ellentmondó tanácsoknak is valószínű az "eltérő" téli-nyári tartás az oka.
A talajban élő élősködőktől a legegyszerűbben a talaj cseréjével lehet megszabadulni. A meglévő talajt a beültetés (felhasználás) előtt a talajt 100 °C körüli gőzben 30-40 pereces kezeléssel mentesíteni lehet a kártevőktől. A kezelés háztartási sütőben is elvégezhető. Remélhetőleg megtérül a sok ráfordított energia és túléli a fikusz a kezelést.
A növény a Paphiopedilumok nemzetségéhez tartozik(valószínű egy nagyvirágu hibrid),amely elvirágzása után hozott uj sarjnövény felnőtté válásakor (időtartama kb.9 hónap) fog újból virágozni .nem ragaszkodik az átlátszó cseréphez.hőmérsékleti igénye:15-25 fok.Nem pára és fényigényes,nem szereti ha a levelei vizesek.
1. Mammillaria sp., 2. Mammillaria elongata, 3. Pachycereus pringlei (?) Ficzere Miklós