606. Szamóca, meggy és dinnye folyik a földön
Vajon miért omlott össze idén (újra) szezonban a gyümölcspiac, és hogyan került végül a meggy a Parlament elé, a földre?
Vajon miért omlott össze idén (újra) szezonban a gyümölcspiac, és hogyan került végül a meggy a Parlament elé, a földre?
Egy frissítő jegeskávé receptje mindig jól jön, most, hogy tavaszodik és hamarosan beindul a kerti partik időszaka... Ha ráuntál a megszokott ízekre, próbáld ki a mojitós vagy a vaníliás változatot!
2008. július 16. Növényvédelmi előrejelzés: erős sebzéseket okoztak az elmúlt hét viharai és a meteorológiai előrejelzés szerint ez a tendencia még folytatódik!
Kertész leszek, fát nevelek, kelő nappal én is kelek, nem törődök semmi mással, csak a beojtott virággal. A József Attila lakótelepen sokan gondolták így...
Fogj néhány szomszédos országot, ragaszd össze őket Eu-s támogatással, telepíts bele közös gyümölcsöst, és máris kész a vidékfejlesztési projekt. Néhány év alatt összeérik, majd bármikor fogyasztható.
Kedves Bajusz János! Természetesen levághatja, de akár tőosztással "ketté" is szedheti, ha nem okoz gondot a növénynek, ha van rá mód. Amennyiben ezt nem tudja megvalósítani, akkor nyugodtan vágja le.
Úgy látom kecskerágó a növény és a kártevő pedig a kecskerágó pajzstetű. a védekezés elég nehéz, mert, ha sikeres is, az elpusztult pajzstetvek ott maradnak a növényen (esetleg vízsugárral le lehet mosni). Tavasszal (április közepe) kezdve hatásos lehet az Actara, ezt ismételni kell 10-14 nap múlva. A továbbiakban lehet még alkalmazni olajos készítményeket (Vektafid). Érdemes figyelni a növényeket időnként, hogy megállapíthassa, elpusztultak-e a pajzstetvek (érezni, ha megszáradnak, könnyebben lejönnek a levélről). Üdvözlettel: Növényorvos
Igen először a virágnak kell megjelennie. Ha nem az jelenik meg hanem a levél akkor hagyma nincs virágzóképes állapotban. Az előző virágzás talán kimerítette és nem töltődött fel ezt a levelekkel meg tudja tenni, de nem szabad sokáig meghagyni őket. Most tavasszal kellene az átültetést megtenni. Egyből lehet öntözni.
Üdvözlöm! Azt javaslom, hogy valamiféle rendszer azért legyen, bár teljesen Önre van bízva. Almafa ültetési távolság: 6-7 méter, őszibarack: 5-6 méter, cseresznyefa: 8 méter, meggy: 5 méter
A teltvirágú díszszeder Rubus spectabilis 'Olympic Double' (syn. 'Flore Pleno') a teljes napfényt szereti, de a félárnyékban is megél. 1,5 - 2,5 m magasra nő meg, attól függően, hogy metszik-e rendszeresen vagy sem. Szinte bármilyen földben - így a semlegesben is - megél.