606. Szamóca, meggy és dinnye folyik a földön
Vajon miért omlott össze idén (újra) szezonban a gyümölcspiac, és hogyan került végül a meggy a Parlament elé, a földre?
Vajon miért omlott össze idén (újra) szezonban a gyümölcspiac, és hogyan került végül a meggy a Parlament elé, a földre?
Egy frissítő jegeskávé receptje mindig jól jön, most, hogy tavaszodik és hamarosan beindul a kerti partik időszaka... Ha ráuntál a megszokott ízekre, próbáld ki a mojitós vagy a vaníliás változatot!
2008. július 16. Növényvédelmi előrejelzés: erős sebzéseket okoztak az elmúlt hét viharai és a meteorológiai előrejelzés szerint ez a tendencia még folytatódik!
Kertész leszek, fát nevelek, kelő nappal én is kelek, nem törődök semmi mással, csak a beojtott virággal. A József Attila lakótelepen sokan gondolták így...
Fogj néhány szomszédos országot, ragaszd össze őket Eu-s támogatással, telepíts bele közös gyümölcsöst, és máris kész a vidékfejlesztési projekt. Néhány év alatt összeérik, majd bármikor fogyasztható.
Nem igényel öntözést az őszi csapadék elegendő nekik. A hagymások alapból nem szeretik a sok vizet. Virágzáskor lehetséges az öntözés de csak mértékletesen
A levélsárgulás és levélhullás oka valószínűleg tápanyaghiány, főleg nitrogén és/vagy túlöntözés (nem kell minden nap öntözni). Ritkán, kevés vízzel és lehetőleg tányérba öntve, felszívatva kell öntözni, tápoldatozni.
Kedves Érdeklődő! Nem tudom, hogy mikor szokták metszeni, hogyan öntözik, de ha az alábbiakat betartják, virágozhat újra növényük: A hortenzia árnyékos, hűvös helyen fejlődik megfelelően, nem bírja a tűző napot. Nyáron is legyen a földje mindig nedves, ne hagyjuk kiszáradni. Ne csapvízzel öntözzük, ehhez csak lágy vizet vagy esővizet használjunk. Áprilistól a nyár végéig hetente egyszer adjunk neki tápoldatot, amelyben literenként 2 gramm nitrogén-foszfor-kálium tartalmú tápsó van. Októbertől folyamatosan csökkentsük az öntözést és a tápoldatozást. Télen takarjuk be a hortenzia tövét, hogy védjük az erősebb fagyoktól. A többéves bokrokat metsszük vissza 40 cm-esre, hogy új hajtásai fejlődjenek, és dúsabb legyen. A hortenzia a rendszeres metszéstől gazdagon virágzik. Ne ősszel vágjuk vissza, mert az üreges szárába befolyó víz megfagyva kárt tehet a növényben, inkább tavasszal metsszük vissza.
Ha túl sok alma van a fán a gyümölcs apró marad, kézzel vagy hormonhatású szerekkel végzett ritkítása szükséges lett volna. Arra kell törekedni, hogy a gyümölcs legalább 70 mm átmérôjû legyen. De természetesen az idei aszályos időjárás is befolyásolta a gyümölcsök méretét.
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell. Részletek a cikkben: http://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/kertepites-szaradas-didimaszcella-tuja/2198/