606. Szamóca, meggy és dinnye folyik a földön
Vajon miért omlott össze idén (újra) szezonban a gyümölcspiac, és hogyan került végül a meggy a Parlament elé, a földre?
Vajon miért omlott össze idén (újra) szezonban a gyümölcspiac, és hogyan került végül a meggy a Parlament elé, a földre?
Egy frissítő jegeskávé receptje mindig jól jön, most, hogy tavaszodik és hamarosan beindul a kerti partik időszaka... Ha ráuntál a megszokott ízekre, próbáld ki a mojitós vagy a vaníliás változatot!
2008. július 16. Növényvédelmi előrejelzés: erős sebzéseket okoztak az elmúlt hét viharai és a meteorológiai előrejelzés szerint ez a tendencia még folytatódik!
Kertész leszek, fát nevelek, kelő nappal én is kelek, nem törődök semmi mással, csak a beojtott virággal. A József Attila lakótelepen sokan gondolták így...
Fogj néhány szomszédos országot, ragaszd össze őket Eu-s támogatással, telepíts bele közös gyümölcsöst, és máris kész a vidékfejlesztési projekt. Néhány év alatt összeérik, majd bármikor fogyasztható.
Az alábbi címen elérhető, a kérdésre a válasz. Ott egy F. benjamina szaporítása után érdeklődtek, de ez megegyezik a F. elastica szaporításával.
Kimondottan hazai fafajok termesztéséről szóló szakkönyvet nem ismerek, talán legközelebb áll a témához a hazai útsorfákról szóló kiadvány. Sajnos bolti forgalomban nem találkoztam vele, de a Kertészeti Egyetem dísznövénytanszékén árusítják, illetve a soproni Erdészeti egyetemen lehetne még próbálkozni.
A platánlevelek keverhetők komposztba, csak tudnunk kell, hogy valóban lassabban bomlanak le. Mérgező anyagot szerintem csak azáltal tartalmaznak, hogy forgalmas utak mentén sokkal több nehézfém rakódhat leveleikbe. Ha családi háznál nő, szerintem belekeverhető a komposztba.
A képen látható tarka sárkányfa (Dracaena marginata) elég rossz állapotban van. Ha szára puha, nyúlos, akkor valószínű, hogy a túlöntözés hatására el kezdett rohadni. A dracénák általában sokat tűrő, kipróbált növények, ezért is alkalmazzák gyakran irodákban, üzletekben. Lehet, hogy szívtelennek hangzik, de szerintem nem érdemes tovább próbálkozni ezzel a példánnyal.
Az áfonya legjobban 4,8 és 5,2 pH-jú talajon tud fejlődni. Az egy négyzetméteres talajjavítás valószínű, hogy elegendő számára, csak arra kell figyelni, hogy ez a későbbiekben se veszítsen savanyúságából. (Ne locsolja csapvízzel, trágyázáshoz savanyú kémhatású mulcsot használjon). Ha a talaj túl meszessé válna számára, azt sárguló levelekkel jelezni fogja.