6096. Ez az évelő szinte kipusztíthatatlan, és ez az egyik első tavaszi virág a kertben
A bőrlevél (Bergenia) egy igénytelen évelő, ami szinte bármit kibír, és télen sem hullatja le a leveleit.
A bőrlevél (Bergenia) egy igénytelen évelő, ami szinte bármit kibír, és télen sem hullatja le a leveleit.
Előző írásunkban egy nem mindennapi közösségi kertben jártunk, a főváros tizennegyedik kerületében. Ezúttal a városi édenkert ötletgazdájához, a gangos bérház első emeletére csengetünk be, ahol a szorgalmas alkotótól megtudjuk, hogyan készülnek üvegbe zárt aprócska kertjei.
A konténer szinte mindig előkerül, amikor valamilyen nagyobb mennyiségű anyagot akarunk szállítani. Általában felújítási, átépítési munkálatok során van szükség rá. Ugyanakkor az építkezéseken, sőt, az üzemi, gyári területeken is nagy hasznát vesszük. Nagyon gyorsan és praktikusan használható. Arról nem is beszélve, hogy sokoldalú használhatósága is óriási előny. Legyen szó alapanyagokról, építési törmelékről, hulladékról vagy falevelekről, a konténer nélkülözhetetlen a szállításhoz. Még szerencse, hogy a konténer rendelés Gödöllő városában is elérhető!
A kapa nyele és a jegygyűrű nem barátok. Lefekvés, házimunka vagy fürdés előtt legtöbbünk automatikusan leveszi a jegygyűrűjét. Ezt a jó szokásunkat érdemes a kertészkedés idejére is megtartani, mert ha valami, akkor a földmunkálatok és a nemesfémek, valamint a befoglalt ékkövek egyáltalán nem barátok. Ha szeretnéd sokáig megőrizni kedvenc ékszered szépségét, fogadd meg tanácsainkat!
A metszés a leggyakoribb faápolási eljárás. A természetes erdei fák tökéletesen fejlődnek, ennek ellenére – a fakitermeléstől függetlenül - szükség van a metszésükre, hiszen a korhadás és a betegségek veszélyessé teszik őket. A kertünkbe, a ház elé ültetett díszfák ennél több és körültekintőbb gondozást igényelnek a megfelelő ágszerkezet és esztétikájuk megőrzése érdekében. A kert gondozásának elemi része a fák metszése - súlyosabb esetben a teljes kivágás -, amihez egy terebélyesebb fa esetében nem elegendőek a kéziszerszámok, emelőgépek és munkaállványok bevonására lehet szükség.
Köszönjük a javaslatot, ezen a héten keresse cikkünket az Édenkert honlap címoldalán a veremkészítés pontos leírásáról! Édenkertész
Kedves Vicky! Kérem, hogy küldjön a terméséről is ÉLES képeket, mert nagyon különleges!
A növény Pandanus, vagyis Csavarpálma. Csak idősebb, 3-4 éves növényt érdemes beszerezni, a fiatal példányok nagyon kényesek, sok párát és meleget kívánnak, amit lakásban nehezen adhatunk meg. A nagyobb növények 16-20 C fokos egyenletes meleg helyiségben bő öntözés mellett szépen fejlődnek lakásunkban. Nyáron is bent kell tartanunk, mert a szeles idő a párologtatást erősen fokozza. 2-3 évenként tavasszal ültesse át.
Nem kell, nyugodtan használható. Jó darázscsípés, horzsolás és égési sérülés esetén. Vágjon le egy darabot az aloéból, és használható is az irritált részen. A leveleiből nyert zselészerű anyagot belekeverheti az arcpakolásba, de akár a testápolóval és az arckrémmel is vegyítheti. Nem kell mást tenni, csak két-három centit lenyesni a leveléből, gondosan kikapargatni a belsejét, és összedolgozni a krémmel. Tízszer olyan gyorsan felszívódik, mint a víz, és jótékony hatása azonnal érezhető.
A rézgálicos víz egy-kétszeri öntözéssel nem árt egyik növénynek sem, ha csak a normál töménységű, maximum 0,2 %-os, de nem ajánlom az egész évi használatát. Üdvözlettel Gentischer Gábor