6096. Ez az évelő szinte kipusztíthatatlan, és ez az egyik első tavaszi virág a kertben
A bőrlevél (Bergenia) egy igénytelen évelő, ami szinte bármit kibír, és télen sem hullatja le a leveleit.
A bőrlevél (Bergenia) egy igénytelen évelő, ami szinte bármit kibír, és télen sem hullatja le a leveleit.
Előző írásunkban egy nem mindennapi közösségi kertben jártunk, a főváros tizennegyedik kerületében. Ezúttal a városi édenkert ötletgazdájához, a gangos bérház első emeletére csengetünk be, ahol a szorgalmas alkotótól megtudjuk, hogyan készülnek üvegbe zárt aprócska kertjei.
A konténer szinte mindig előkerül, amikor valamilyen nagyobb mennyiségű anyagot akarunk szállítani. Általában felújítási, átépítési munkálatok során van szükség rá. Ugyanakkor az építkezéseken, sőt, az üzemi, gyári területeken is nagy hasznát vesszük. Nagyon gyorsan és praktikusan használható. Arról nem is beszélve, hogy sokoldalú használhatósága is óriási előny. Legyen szó alapanyagokról, építési törmelékről, hulladékról vagy falevelekről, a konténer nélkülözhetetlen a szállításhoz. Még szerencse, hogy a konténer rendelés Gödöllő városában is elérhető!
A kapa nyele és a jegygyűrű nem barátok. Lefekvés, házimunka vagy fürdés előtt legtöbbünk automatikusan leveszi a jegygyűrűjét. Ezt a jó szokásunkat érdemes a kertészkedés idejére is megtartani, mert ha valami, akkor a földmunkálatok és a nemesfémek, valamint a befoglalt ékkövek egyáltalán nem barátok. Ha szeretnéd sokáig megőrizni kedvenc ékszered szépségét, fogadd meg tanácsainkat!
A metszés a leggyakoribb faápolási eljárás. A természetes erdei fák tökéletesen fejlődnek, ennek ellenére – a fakitermeléstől függetlenül - szükség van a metszésükre, hiszen a korhadás és a betegségek veszélyessé teszik őket. A kertünkbe, a ház elé ültetett díszfák ennél több és körültekintőbb gondozást igényelnek a megfelelő ágszerkezet és esztétikájuk megőrzése érdekében. A kert gondozásának elemi része a fák metszése - súlyosabb esetben a teljes kivágás -, amihez egy terebélyesebb fa esetében nem elegendőek a kéziszerszámok, emelőgépek és munkaállványok bevonására lehet szükség.
Az élőlény, amit látott, valószínűleg a herelégynek a lárvája lehetett. Abban az esetben telepszik meg a vízben, ha magas a szerves anyag tartalom. Azokat fogyasztja. Amennyiben zavarja, úgy érdemes lehet szűrőt beszerelni! Javaslom az UV fénnyel dolgozó szerkezeteket, ez gátolja az algásodást!
Növénye Kalanchoe uniflora, vagyis korallvirág. Természetes feltételek mellett tavasszal nyílik, de a fénymennyiség csökkentésével el lehet érni, hogy a tél közepén is virágozzon. A virágok magasan a levélzet fölé emelkednek. Vágott virágként is tartós. Vízben is könnyen gyökereztethető. A korallvirág előnyös tulajdonsága, hogy hamar alkalmazkodik a környezetéhez. Megél 10 fokon, de akár 25-ön is, nem igényes a napsütésre sem. Szereti a közvetlen napfényt, de elvegetál sötét északi fekvésű szobában is. Rövidnappalos növény, ezért virágozásának feltétele a napi 14 órás sötétség 6-8 héten át. Hőigény: Átlagos hőmérsékleten érzi jól magát, télen legalább 10 °C-ot igényel. Vízigény: Mivel szukkulens növény, vigyázzunk nehogy túlöntözzük. Két locsolás között Nehezen virágoztatható újra a korallvirág várjunk, amíg a földje egy kicsit megszikkad. Ha lehet lágy vízzel öntözzük. Páratartalom: Jól bírja a száraz levegőt, nem szükséges a levelek permetezése. Betegségek: Ha hideg helyiségben tartjuk, akkor a leveleit elhullatja. Kártevők: A pajzstetvek és a levéltetvek károsíthatják. Ficzere Miklós
Nem. A metszést tél végén vagy nagyon kora tavasszal végezze el. A gyümölcsfák metszésével kapcsolatos alapvető tudnivalók, sorrendben, a következők: 1) Távolítsa el az elhalt, károsodott, illetve az egymásnak dörzsölődő ágakat. 2) Vágja le a vadhajtásokat és a vízhajtásokat. A vadhajtások azok a „minifák”, amelyek a fa gyökerétől növekednek a fa aljánál, illetve amelyeknél néhány méteres szakasz deformáltnak tűnik. 3) Vágjon le minden olyan ágat, amelyek túl alacsonyan nőnek, illetve amelyeket más ágak erősen árnyékolnak. 4) Végül vágja le azokat az ágakat, melyek eltávolításával elérheti a kívánt formát és növekedési mintát. A cél az, hogy a lehető legtöbb napfény érje a lehető legtöbb ágat, mivel az ágaknak napfényre van szükségük ahhoz, hogy gyümölcsöt teremjenek. A barackfánál az ideális a nyitott középrész módszer A sárgabarack-, őszibarack- és nektarinfákat metszik így. Könnyebb lesz a gyümölcs szedése, mivel kevesebb gyümölcs kerül magasra.
Hagymalégy lesz. A hagymalégy ellen a következő szabadforgalmú szerek használata engedélyezettek: Actellic, Basudin5G, Diazinon 5G, Diazol5G, Sumithion. A légy nyüvei a póréhagyma húsos levelei közé bábozódnak.
Beaucarnea recurvata (buzogányfa) Világos, meleg helyek növénye, jól tűri a szárazságot. Bőséges öntözés után hagyjuk a földjét kiszáradni. Kerüljük a túlzott öntözést.