6096. Ez az évelő szinte kipusztíthatatlan, és ez az egyik első tavaszi virág a kertben
A bőrlevél (Bergenia) egy igénytelen évelő, ami szinte bármit kibír, és télen sem hullatja le a leveleit.
A bőrlevél (Bergenia) egy igénytelen évelő, ami szinte bármit kibír, és télen sem hullatja le a leveleit.
Előző írásunkban egy nem mindennapi közösségi kertben jártunk, a főváros tizennegyedik kerületében. Ezúttal a városi édenkert ötletgazdájához, a gangos bérház első emeletére csengetünk be, ahol a szorgalmas alkotótól megtudjuk, hogyan készülnek üvegbe zárt aprócska kertjei.
A konténer szinte mindig előkerül, amikor valamilyen nagyobb mennyiségű anyagot akarunk szállítani. Általában felújítási, átépítési munkálatok során van szükség rá. Ugyanakkor az építkezéseken, sőt, az üzemi, gyári területeken is nagy hasznát vesszük. Nagyon gyorsan és praktikusan használható. Arról nem is beszélve, hogy sokoldalú használhatósága is óriási előny. Legyen szó alapanyagokról, építési törmelékről, hulladékról vagy falevelekről, a konténer nélkülözhetetlen a szállításhoz. Még szerencse, hogy a konténer rendelés Gödöllő városában is elérhető!
A kapa nyele és a jegygyűrű nem barátok. Lefekvés, házimunka vagy fürdés előtt legtöbbünk automatikusan leveszi a jegygyűrűjét. Ezt a jó szokásunkat érdemes a kertészkedés idejére is megtartani, mert ha valami, akkor a földmunkálatok és a nemesfémek, valamint a befoglalt ékkövek egyáltalán nem barátok. Ha szeretnéd sokáig megőrizni kedvenc ékszered szépségét, fogadd meg tanácsainkat!
A metszés a leggyakoribb faápolási eljárás. A természetes erdei fák tökéletesen fejlődnek, ennek ellenére – a fakitermeléstől függetlenül - szükség van a metszésükre, hiszen a korhadás és a betegségek veszélyessé teszik őket. A kertünkbe, a ház elé ültetett díszfák ennél több és körültekintőbb gondozást igényelnek a megfelelő ágszerkezet és esztétikájuk megőrzése érdekében. A kert gondozásának elemi része a fák metszése - súlyosabb esetben a teljes kivágás -, amihez egy terebélyesebb fa esetében nem elegendőek a kéziszerszámok, emelőgépek és munkaállványok bevonására lehet szükség.
Azt a fenológia stádiumot, amikor a lombhullató fák, cserjék leveleiket már elvesztették, és nyugalmi állapotban vannak, a szakma NYUGALMI IDŐSZAK-nak nevezi. Ezalatt élettevékenységet nem folytatnak.
Télen nem igényelnek tápoldatozást a szobanövények, s mivel a gardénia kifejezetten nem kedveli a téli száraz szobai körülményeket, s nincs ennél megfelelőbb hely (hűvös, világos helyiség), akkor nincs igazán mit tenni, csak reménykedhetünk, hogy túléli a telet és tavasszal új erőre kap.
Kedves Növénybarát! A növénye egy Echeveria faj, magyarul amerikai kövirózsa. A felkopaszodás természetes jelenség, az igaz, hogy nálunk ez gyorsabb folyamat a téli fényhiány miatt, mint hazájában . A szép, egészséges levélrozettákat vágja le, és gyökereztesse meg. Néhány évig ismét szép növényekben gyönyörködhet. A begyökeresedetteket a fagyok elmúltával tartsa a szabadban, félárnyékos helyen, be is süllyesztheti cserepüket a kert talajába. Öntözés az időjárásnak megfelelően. Télen helyezze hűvös, de világos helyiségbe, csak ritkán, 2 hetente öntözze kevés vízzel. A Debreceni Pozsgástárban rövidesen indul egy Echeveriákkal foglalkozó cikk, s ebből bővebb ismereteket szerezhet. Ficzere Miklós
Jelenlegi állapotában nem látom rajta a hideg nyomait,ha a későbbiekben puhulni kezd a levele(1 héten belül)akkor sem kell kidobni mert ha a közepe nem szárad el akkor képes megújulni. Szétültetni nem kell mert az orchideák szeretik ha a gyökereik összezsúfolódnak. Kicsit száraznak látom a talajt,ez a növény nem szereti ha sokáig száraz marad.a virágszárak színein látszik,hogy különbözőek. üdv
A gardénia télen hűvöset és visszafogott locsolást igényel, átlagos szobai körülmények között hamar ledobálja leveleit és csak sínylődik. A fenti kóró nem igazán tűnik már menthető darabnak. Bővebben olvashat a gardénia tartásáról a Szobanövények rovatban található növényleírásban.