6096. Ez az évelő szinte kipusztíthatatlan, és ez az egyik első tavaszi virág a kertben
A bőrlevél (Bergenia) egy igénytelen évelő, ami szinte bármit kibír, és télen sem hullatja le a leveleit.
A bőrlevél (Bergenia) egy igénytelen évelő, ami szinte bármit kibír, és télen sem hullatja le a leveleit.
Előző írásunkban egy nem mindennapi közösségi kertben jártunk, a főváros tizennegyedik kerületében. Ezúttal a városi édenkert ötletgazdájához, a gangos bérház első emeletére csengetünk be, ahol a szorgalmas alkotótól megtudjuk, hogyan készülnek üvegbe zárt aprócska kertjei.
A konténer szinte mindig előkerül, amikor valamilyen nagyobb mennyiségű anyagot akarunk szállítani. Általában felújítási, átépítési munkálatok során van szükség rá. Ugyanakkor az építkezéseken, sőt, az üzemi, gyári területeken is nagy hasznát vesszük. Nagyon gyorsan és praktikusan használható. Arról nem is beszélve, hogy sokoldalú használhatósága is óriási előny. Legyen szó alapanyagokról, építési törmelékről, hulladékról vagy falevelekről, a konténer nélkülözhetetlen a szállításhoz. Még szerencse, hogy a konténer rendelés Gödöllő városában is elérhető!
A kapa nyele és a jegygyűrű nem barátok. Lefekvés, házimunka vagy fürdés előtt legtöbbünk automatikusan leveszi a jegygyűrűjét. Ezt a jó szokásunkat érdemes a kertészkedés idejére is megtartani, mert ha valami, akkor a földmunkálatok és a nemesfémek, valamint a befoglalt ékkövek egyáltalán nem barátok. Ha szeretnéd sokáig megőrizni kedvenc ékszered szépségét, fogadd meg tanácsainkat!
A metszés a leggyakoribb faápolási eljárás. A természetes erdei fák tökéletesen fejlődnek, ennek ellenére – a fakitermeléstől függetlenül - szükség van a metszésükre, hiszen a korhadás és a betegségek veszélyessé teszik őket. A kertünkbe, a ház elé ültetett díszfák ennél több és körültekintőbb gondozást igényelnek a megfelelő ágszerkezet és esztétikájuk megőrzése érdekében. A kert gondozásának elemi része a fák metszése - súlyosabb esetben a teljes kivágás -, amihez egy terebélyesebb fa esetében nem elegendőek a kéziszerszámok, emelőgépek és munkaállványok bevonására lehet szükség.
Talán nem elég hűvös. De ettől még nem történik semmi baj velük, sokszor már januárban kihajtanak egy meleg időjárás front bejövetelekor. 5-10 fok között az optimális. Igazán földben lennének a legjobb helyen, mivel nem szükséges minden évben kiszedni őket csak kb három évente.Nárciszt is csak 6-7 évente szedjük ki, mert nem szereti a bolygatást. Üdvözlettel, Gack László/Budai Renáta. Kapcsolódó cikkek: Hagymások teleltetése Hagymások, gumós növények szaporítása
Kedves Liza! A szivarfa oltvány eddig is szabadban nevelkedett, nem szükséges takarni. Arra viszont figyeljen, hogy télen folyamatosan nedves legyen a földje, vagyis ha száraz és meleg tél van, öntözzön. A japán fűzből megpróbálhat törzseset nevelni. Az elképzelésein csak annyit módosítson, hogy a törzsön hagyjon ideiglenesen rövid (10-15 cm-re visszavágott) oldalhajtásokat törzserősítőként. Így erős törzset tud nevelni. A meghagyott oldalhajtások a végleges törzsmagasság és törzsvastagság elérése után eltávolítandók. Kellemes karácsonyi ünnepeket kíván: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Üdvözlöm! Itt érdeklődjön: http://cserkert.hu/termek/522/diospyros_kaki_tipo_kaki_szilva.html
Az ültetés nem csupán a kinti hőmérséklet kérdése. A fagyok előtt 3-4 héttel november közepéig meg kell hogy történjen az elültetés, hogy a hagyma gyökérképződése meginduljon ezáltal az alvó állapot után tápanyagot tudjon felvenni. Az alvó állapot sok tápanyagvesztéssel jár, így a tápanyagoktól megerősődve képes a hagyma a telet átvészelni. Ennek hiányában nem biztos, hogy átvészeli, vagy a kártevőknek jobban ki van téve a legyengült hagyma. A virágládát oldalról takarni kell, mert az oldalsó földréteg nem elég vastag, a hagyma kifagyhat. Nem kell folyamatosan locsolni, de kissé nedves legyen a földje. Nem kell tápoldatozni, de ha a hajtás kibújása után kap tápoldatot az a virágképződést segíti. Üdvözlettel, Gack László/Budai Renáta Szívesen végzett őszi tennivaló: hagymások kiültetése Hagymások ültetése: melyiket, milyen mélyre?
Kedves József! A citromot és a murvafürtöt a lépcsőházi teleltetés után áprilisban célszerű kitenni, az éjszakai fagyok elmúltával. Mindenképpen védett helyre kell tenni őket, amíg a májusi igazi tavasz meg nem érkezik.