6121. Tárolási trükkök, hogy a legtöbbet hozzuk ki az apró fürdőszobából
Nincs is annál rosszabb, mint amikor az amúgy kis fürdőszobában a különböző felületeket ellepik a fogkefék, kozmetikumok, borotválkozási kellékek, stb.
Nincs is annál rosszabb, mint amikor az amúgy kis fürdőszobában a különböző felületeket ellepik a fogkefék, kozmetikumok, borotválkozási kellékek, stb.
A téli gumik szezonjának még koránt sincs vége, hiszen a napsütéses órákat leszámítva még meglehetősen hűvös a levegő hőmérséklete. Ilyenkor még a téli gumik között célszerű szétnézni, ha új szett garnitúrára van szüksége az embernek.
Az igazi kertbarátot szívesen inspirálják távoli vidékek kertjei. Ezúttal a szépséges Dél-Provence vidékére látogatunk, ahol a nyugdíjas Lucile mutatja meg saját kialakítású édenkertjét, mely egy új szenvedélyt is hozott életébe.
Melegség, természetesség, kicsit időtlen hangulat. Ezek mind az egyre inkább elterjedő nomád lakberendezési stílus jellegzetes vonásai.
Mindannyian szeretnénk a lehető leggazdaságosabban ápolni a kertünket, hiszen már egy 100 nm-es területre is komoly befektetés tud lenni az egész éves tápanyag és növényvédelmi szerek beszerzése. Az egyikben a nitrogén a hangsúlyos elem, a másikban a kálium, míg a harmadikban a foszfor van nagyobb mennyiségben… stb. Így egyszerre többféle anyaggal is kell dolgozni, hogy a kert minden szükséges tápanyaghoz hozzájusson.
A tartásmód és a tünetek alapján arra következtetek, hogy a fölöslege víznek nem volt hová elfolynia. Ezért a növény a gyökereknél pangó víz miatt indult pusztulásnak. Ültesse át, de úgy, hogy a fölösleges öntözővíz elfolyhasson, ne maradhasson a gyökerek között, és félévig ne tápoldatozza. Talán így még megmentheti. Valószínűleg heti egy öntözés is elegendő. Ficzere Miklós
A Ficus benjamina (csüngőágú fikusz) nagyon sok tartástechnológiai hibára gyors levélhullással reagál. Érzékeny a hideg öntözővízre, a kiszáradásra, a pangóvízre, de lehullanak a levelei a huzattól vagy a tápanyaghiánytól is. Ami biztos, hogy abban a kaspóban, amelyikben van a cserép, nem látható, hogy öntözés után megmaradt-e az öntözővíz. Ha a növény huzamosabb ideig vízben áll, az a gyökerek sérüléséhez vezethet, ezért öntözés után negyed/fél órával később ki kell önteni alóla a vizet.
A képen látható növény nem pálma, csak hasonlít rá, ez a Cycas revoluta. Rendszertanilag közelebb áll a fenyőfélékhez. A tápoldatozással kapcsolatban némileg megoszlanak a vélemények, mert a Cycasok nitrogénmegkötő cianobaktériumokkal élnek szimbiózisban. Emellett persze lehet, sőt kell is adni nekik tápanyagot, célszerűen a hosszú hatóidejű, szabályozott leadású készítményekből. Az alsó levelek leszárdásának a nitrogénhiány vagy a túlöntözés a leggyakoribb kiváltója. Ne álljon a növény alatt víz, és átültetéskor kerüljön jó vízelvezető talajba, amit az alap ültetőközegbe (tőzeg, lombföld vagy komposzt) kevert kertészeti perlit, homok vagy sóder segítségével érhetünk el.
A növény egy Cymbidium (hibrid).Helyesen tartva a virágzási ideje lehet akár 2 hónap is. Tartásmódja a következő: Nyáridőben lehető legtöbb fényen tartva (de nem tüző déli napfény) de lehetőleg hűvös helyen mondjuk egy fa alatt.Talaját nedvesen kell tartani és havonta 1-2x az öntözővízbe tápot tenni.Ősszel csökkenteni kell a nedvességet és a szabadban hagyni egészen a hidegek érkezéséig.Akár 0,-1fokig is.Télen a lehető leghűvösebb helyen kell tartani5-10 fok és szárazon.Ez a virágindukció miatt szükséges ha nem kapja meg a lehűlést és meleg helyen telel akkor nem virágzik.Valamikor tél közepén vagy tavasszal indítja a virágszárat,az első virág kinyílásáig nem kellene bolygatni de ha kinyílt akkor már meg lehet öntözni,be lehet vinni a szobába gyönyörködni(bár akkor előbb elvirágzik). Elvirágzás után majd megjelennek az új hajtások, ekkor már rendszeresen nedvesíteni kell (óvatosan). Az új hajtások kifejlődése után jön a hűvös és kezdődik minden elölről. Édenkertész
A leírt adatok alapján (apró, mozog) az apró állatokat nem lehet meghatározni. Valószínű, hogy nem is bántja a virágokat. Öntözéskor a víz a talajból a levegőt kiszorítja, ezért bújnak elő a rovarok, és gondolom kis idő múlva újra visszamennek a földbe. Ha zavarja jelenlétük, ültesse át új földbe őket. Átültetés előtt a cserepeket alaposan mossa le, fertőtlenítse. Az átültetésre váró növény gyökérzetéről pedig langyos vízben lebegtetéssel (óvatosan,hogy a hajszálgyökerek ne sérüljenek) áztassa le alaposan a korábbi földmorzsákat. Csak akkor lesz sikeres a módszer, ha nem maradnak sem a gyökéren sem a cserép falán rovarok.