6121. Tárolási trükkök, hogy a legtöbbet hozzuk ki az apró fürdőszobából
Nincs is annál rosszabb, mint amikor az amúgy kis fürdőszobában a különböző felületeket ellepik a fogkefék, kozmetikumok, borotválkozási kellékek, stb.
Nincs is annál rosszabb, mint amikor az amúgy kis fürdőszobában a különböző felületeket ellepik a fogkefék, kozmetikumok, borotválkozási kellékek, stb.
A téli gumik szezonjának még koránt sincs vége, hiszen a napsütéses órákat leszámítva még meglehetősen hűvös a levegő hőmérséklete. Ilyenkor még a téli gumik között célszerű szétnézni, ha új szett garnitúrára van szüksége az embernek.
Az igazi kertbarátot szívesen inspirálják távoli vidékek kertjei. Ezúttal a szépséges Dél-Provence vidékére látogatunk, ahol a nyugdíjas Lucile mutatja meg saját kialakítású édenkertjét, mely egy új szenvedélyt is hozott életébe.
Melegség, természetesség, kicsit időtlen hangulat. Ezek mind az egyre inkább elterjedő nomád lakberendezési stílus jellegzetes vonásai.
Mindannyian szeretnénk a lehető leggazdaságosabban ápolni a kertünket, hiszen már egy 100 nm-es területre is komoly befektetés tud lenni az egész éves tápanyag és növényvédelmi szerek beszerzése. Az egyikben a nitrogén a hangsúlyos elem, a másikban a kálium, míg a harmadikban a foszfor van nagyobb mennyiségben… stb. Így egyszerre többféle anyaggal is kell dolgozni, hogy a kert minden szükséges tápanyaghoz hozzájusson.
A tünet alapján tujamoly, vagy atka lehet a tettes. Felszívódó hatású növényvédőszeres permetezés segíthet.
Valamilyen szívó kártevő él a levelek hátoldalán, valószínű körtelevélbolha. Legyen szíves vizsgálja meg a tünetes leveleket, és küldjön róluk közei képet, csak az alapján tudok javasolni védekezési módot.
Olyan betegség nincs, ami ennyi féle növényt megtámad. A baj a növényeknél nem azonos. Kérem küldjön fényképet a betegségről, a tünetekről!
Igen. Mivel leveleinek minden részéből regenerálódik a teljes növény, legegyszerűbb, ha leveléről szaporítjuk. A lehullott leveleket ültessük nedves homokba, tegyük világos helyre. Egy év múlva cserepezhetjük. Átültetése tavasszal aktuális.
Az oldalukat fokozatosan, tavasz végétől egészen nyár végéig, (utolsó időpont van) több nyírás alkalmával lehet metszeni. A csúcsát hagyja megnőni a kívánt magasságig, majd attól fogva a tetejét is nyírhatja. Fontos, hogy kapjon elég vizet és tápanyagot is. Ja, és a fás részekig ne vágjon vissza!