6121. Tárolási trükkök, hogy a legtöbbet hozzuk ki az apró fürdőszobából
Nincs is annál rosszabb, mint amikor az amúgy kis fürdőszobában a különböző felületeket ellepik a fogkefék, kozmetikumok, borotválkozási kellékek, stb.
Nincs is annál rosszabb, mint amikor az amúgy kis fürdőszobában a különböző felületeket ellepik a fogkefék, kozmetikumok, borotválkozási kellékek, stb.
A téli gumik szezonjának még koránt sincs vége, hiszen a napsütéses órákat leszámítva még meglehetősen hűvös a levegő hőmérséklete. Ilyenkor még a téli gumik között célszerű szétnézni, ha új szett garnitúrára van szüksége az embernek.
Az igazi kertbarátot szívesen inspirálják távoli vidékek kertjei. Ezúttal a szépséges Dél-Provence vidékére látogatunk, ahol a nyugdíjas Lucile mutatja meg saját kialakítású édenkertjét, mely egy új szenvedélyt is hozott életébe.
Melegség, természetesség, kicsit időtlen hangulat. Ezek mind az egyre inkább elterjedő nomád lakberendezési stílus jellegzetes vonásai.
Mindannyian szeretnénk a lehető leggazdaságosabban ápolni a kertünket, hiszen már egy 100 nm-es területre is komoly befektetés tud lenni az egész éves tápanyag és növényvédelmi szerek beszerzése. Az egyikben a nitrogén a hangsúlyos elem, a másikban a kálium, míg a harmadikban a foszfor van nagyobb mennyiségben… stb. Így egyszerre többféle anyaggal is kell dolgozni, hogy a kert minden szükséges tápanyaghoz hozzájusson.
Diófa gnomóniás levél- és gyümölcsfoltossága. Mivel a fertőzés forrása a lehullott levél, ezért kiskertekben a lehullott levelek összegyűjtése és megsemmisítése eredményre vezethet. A fákat virágzás után több alkalommal réz tartalmú szerekkel kezeljük (pl. :Buvicid, Cuprosan).Az őszi lombhullás után a kórokozó áttelelelését megakadályozandó vegyszeres permetezés javasolt (pl.: Topas, Champion). A fákat virágzás után több alkalommal réz tartalmú szerekkel kezeljük (pl. :Buvicid, Cuprosan). A körtefát valószínűleg lisztharmat támadta meg: Agrokén, bordóilé+Kén FW, Chorus 75WG, Karathane LC, Kén hatóanyagú gombaölő szerek, Nevikén, Nimrod 25 EC, Oleo-Szulfur SC, Rézkén 650 FW, Score 250 EC, Systhane 12 E, Systhane MZ, Tio Biola, Tiosol, Topas 100 EC, Vegesol eReS, Vektafid S, Sumi-8 12,5 WP
A válasz a mellékelt cikkben található!
Igen a Rhododendront lágy vízzel kell öntözni. Ezt elérhetjük úgy, hogy esővízzel, vagy esővíz és csapvíz keverékkel öntözünk. Mivel írta, hogy ez nem megoldható, a következőt javasolom: csökkenti a keménységet, ha a vizet felforraljuk és kihűlés után ezzel öntözünk. Egyéb módszerekkel is kísérleteznek, pl. savanyú tőzeget tesznek egy edénybe, és a vizet ebben hagyják állni egy napig. Hallottam arról is, hogy a vízbe literenként néhány csepp citromot tesznek.
Sárguló levelekkel jelzi, ha túl kevés nedvességet kap. Újabban szokás a rhododendron tövét szintén savanyú hatású faháncsréteggel mulcsozni, ami jobban megőrzi a nedvességet. Kiültethető a cserépből a kertbe. De fontos tudni, hogy a savanyú talajt szereti. Ha ez nem adott, akkor tőzeggel, levélavarral, fenyőtűréteggel alakíthatunk ki megfelelő vízáteresztő talajréteget. Tápanyagban szegényebb homoktalajokon is megél, ha elég nedvességet kap. A tömör, nedves talajt viszont nem bírja. fel kell lazítani, mielőtt elülteti.
Igen ki lehet ültetni. A mellékelt cikkben talál pontos leírást. A virág szerintem-így látatlanban Rhipsalis-féle lehet. Vesszőkaktusz, és párás, árnyékos körülményeket kíván. A hajtásokat langyos vízzel permetezzük a növekedés időszakában! A mészmentes talaj a legmegfelelőbb a Rhipsalis számára. A kaktusz lecsüngő hajtásaival igen jól mutat függőkosarakban. Ha a növényhez hozzáérnek, több hajtás könnyen letörhet.