6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
A trükk jó csak kárára van a növénynek. Ezek a növények szeretik a levegőt és a légmozgást amit a pohárban nem kap meg. Azonnal kivenni és a levegőben lógatva tartani sok fény mellett(nem tűző napfény!)naponta többször is lehet(kell)permetezni de éjszakára mindenképp száradjon le! Édenkertész
A fenti növény egy Dendrobium (hibrid). Tartásmódja:nyáron félárnyékban sok öntözéssel de a gyökereknek legyen idejük kiszáradni 2 öntözés között.Ősz felé csökkenteni a vizet majd hűvös(10-13 fok) helyen majdnem szárazon teleltetni.A virágok az uj hajtás kifejlődése után a felső részekről indulnak sokszor a régi(már egyszer virágzott)száron is.A kifejlett hajtások a 2. év után elhullajtják a leveleiket de levágni nem szabad őket.Elvirágzás után ha a virágot tartó szárak teljesen sárgára elszáradtak akkor kell a növényhez minél közelebb levágni.
A hónapos retek tenyészideje rövid, ezért nem csak tavasszal, hanem nyár végén is vethető. A magas hőmérsékletet nem szereti, ezért az őszi termesztés megfelelő számára. A zöldségfélék vetőmagjának zacskóján rövid ismertetés olvasható a vetési időkről, általában piktogramokkal is jelzik. A kaprot is megtámadják a tetvek nyári meleg idő kezdetekor, a levéltetvekre gyakorolt hatásáról nincs tudomásom. A szappanos víz lúgos kémhatású, ez hat a levéltetvekre és pajzstetvekre. Minden növénynél hatásos. Házikertben levéltetvek ellen a Biola vagy a Vektafid-A nevű olajtartalmú szerek is alkalmazhatók még biotermesztésénél is. Kapor még vethető augusztusban, bár nem fog virágot fejleszteni, csak hajtásokat.
A kecskerágó növényeken a kecskerágó-pajzstetű (Unaspis euonymi) szokott károsítani, melynek hím egyedei vékonyak, fehéres színűek, a nőstények szélesebbek és barna színűek. Évente 2 nemzedékük fejlődik. Kiírtásuk nagy kitartást, többszöri, ismételt kémiai védekezést igényel. Kora tavasszal a fás részeket olajtartalmú szerekkel (Vektafid-A, Biola) ajánlom bő permetlével lemosni. Érdemes a bokrokat a kezelések megkezdése előtt alaposan visszametszeni, az erősen fertőzött ágakat eltávolítani. Ezt követően Actara vagy Carea rovarölő szerekkel többszöri permetezéssel lehet csak egyedszámukat leszorítani.
A babon egy poloskafaj van, sokféle növényen él, nem csak a babon. Szívó szájszervű rovar, szívogatásával károsítja tápnövényeit. Decis vagy a Karate rovarölő szerek alkalmazhatók ellene.