6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Dendrobium orchideák gondozása A lombhullató dendrobiumok nyáron sok fényt és sok vizet-sok tápot kivánnak, ahogy közeledik az ősz csökkenteni kell az öntözést majd novemberre teljesen elhagyni. Akkorra már a második éves hajtásokról lehullajtja a lombot és pihen lehetőleg sok fényben és hűvösben. ami általában 8-12 fokot jelent. A pihenés befejezése után indítja a virágszárat, ha kinyíltak a virágok akkor már lehet óvatosan nedvesíteni. Ha a kelleténél előbb kap nedvességet, akkor az indított virágszáron nem virágok lesznek hanem kis növények. Elvirágzás után kezdődik a sarjnevelés és az újbóli öntözés, de csak akkor ha valóban meleg van (20 fok felett) alatta csak nedvesíteni szabad. A leírtak a lombhullató dendrobium alapfajokra érvényesek a hibridek igényei mindig a szülők igényeitől függ. Í te esetedben kellene látnom a virágát(az sok mindent elárul)ahhoz, hogy testreszabott legyen a tanácsadás. Kertészek kedvence: a Dendrobium orhidea Hogyan gondozzuk a Dendrobium orchideákat?
Kérem, küldjön képet a gyümölcs héján és a húsában képződő foltosodásról a meghatározás érdekében!
Küldene egy képet róla? Könnyebb lenne megállapítani a szép virág nevét. Vagy, ha úgy gondolja tippelek.
Szerencséd van, ez nem lombhullató (illetve igen de másképp) hidegházi. Ez egy dendrobium phalaenopsis és nem is csunya. Tartásmód:nyáron sok fény sok meleg sok víz 2 hetente táp, télen nagyon kevés víz, kissé hűvösebb 13-16 fok.bármilyen orchidea tápoldat megfelel (valójában majdnem mindben ugyanaz van csak az arányok mások) de a téli időszakban semennyit. Kaspót kidobni mert a növény gyökerei igénylik a kiszáradást és ezt a kaspó akadályozza.az átlátszó cserép ennél a növénynél lényegtelen. Egyébként kevés gond van vele általában a sok víztől szokott elpusztulni.