6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Magról ültetés A magokat ültetés előtt 1 napra áztassa meleg vízbe. A magokat a virágföld felszínére vesse. Fény szükséges a magok csírázásához. A csírázáshoz 15-18°C az optimális hőmérséklete. Földjét tartsa nedvesen. A csírázás általában 2-4 hét. Ha csírázáskor és magonc korban alulról melegen tudja tartani földjét, a növekedés meggyorsítható és növényünk már az első évben is virágozhat. kiültetni sak tavasszal lehet. Addig a lakásban a helye. Az angyaltrombita teleltetése és metszése Ősszel a növényt a ház egy hűvös helyére kell tenni és ott átteleltetni. Ha rendelkezik üvegházzal, akkor az angyaltrombitát ott a földbe is kiültetheti. Hetente egyszer öntözze meg. Tavasszal vegye ki a növényt az edényből, és körben messe meg a gyökeret. Töltse meg az edényt virágfölddel. Magas tápanyagigénye miatt keverjen a virágföldhöz lassan ható szerves trágyát. Átültetés után újból rendszeresen öntözni kell. A növényt május közepén messe meg. Csak a túl hosszú, túl vékony és az elhalt ágakat távolítsa el. A megmetszett növény akár 1,5 magas is lehet és akár évtizedekig is örülhet ennek a trópusi remeknek.
A sombokor alig igényel gondozást, a téli hideget is jól tűri. A napos helyet kedveli, árnyékban nem terem gyümölcsöt és nem is nagyon nő. Jó talajt igényel, ezért meg kellene trágyázni. Ne vágja ki! Ha elég fényt kap és a talaja is jó, magához fog térni!
Az Erdei pajzsika, Pistike való a fürdőszobába, Flamingó, Broméliafélék, Beaucarnea recurvata magyarul elefántláb pedig kiválóan viseli a távfűtéses lakás levegőjét.
Az első képen egy vitorlavirág - Spatyphillum, míg a másodikon egy Guzmania látható, mindkét növényről részletesen olvashat az Édenkert.hu magazinban.
A dió gyökerei olyan allelopátiás anyagot termelnek, amely minden növény növekedését gátolja, így a gesztenyéét is, ezért nem ajánlatos a dió közelébe ültetni. Otthoni szaporításával nem igazán kísérleteznék, inkább faiskolában nevelt oltványok beszerzése ajánlott a gyorsabb növekedés és a kórokozómentes szaporítóanyag miatt.