6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
A kefevirág a leanderhez hasonló körülmények között - hűvös, világos helyiségben - teleltethető, de annyi különbséggel, hogy a kefevirág vízigényesebb; télen sem száradhat ki teljesen a földlabdája. Persze arra is ügyelni kell, hogy pangó víz sem maradhat a tálkájában, mert attól megrohadnak a gyökerei. A száradt, összepöndörödött levelek vízhiányra utalnak. Reméljük ez nem végzetes és tavaszi metszést követően ismét formás növény fejlődik belőle.
Természetesen nem kell jövő télig várnunk, kora tavasszal mielőtt kitesszük a leandereket a szabadba, akkor is visszametszhetők, maximum a virágzásuk csúszik egy kicsit későbbre.
A Biocont Kft terméke után érdeklődött, a válaszra elsősorban ők az illetékesek. A lótücsök (lótetű) ellen is van fonálféreg készítményük, neve Nemulass, de tudomásom szerint a szer forgalomba hozatala engedélyezés alatt áll. Remélem minél előbb árusításra kerül, mert égető hiányt fog pótolni, házikerti alkalmazására nagy szükség lenne. A szer árusításának kezdetére vonatkozóan a forgalmazó cégtől kaphat tájékoztatást.
Ha lakásban tartja akkor a legfényesebb de napsütésmentes helyet kellene megkeresni de ott a hőmérséklet nappal ne legyen több 20-22 foknál, éjszaka szereti ha ennél hűvösebb (15-18 fok)van. Öntözni ritkán kell 2 hetente 1x,viszont napközben lehet permetezni a leveleit de estére feltétlen száradjon le.Átültetni csak akkor ha a meginduló uj hajtások nem férnének el a cserépben.Elvirágzás után pihenni fog ekkor jobb lenne neki nappal is a hűvösebb, ha megindult az új hajtása akkor lehet emelni a hőfokot. Ideális lenne a 60-70%páratartalom.
Ha hűvös, világos helyen telelteti, akkor bőven elég, ha kora tavasszal ülteti át. Virágföldjébe érdemes tartós hatású műtrágyát is keverni és csak ezután elkezdeni a tápoldatozást is.