6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Kedves Józsi! Ez valami gombás betegség lehet, ilyen tüneteknél a védekezés már szinte lehetetlen. Laza szerkezetű talajba ültesse át, használjon lazitásnak perlitet. Szellős helyre állítsa és tényleg épp hogy csak kapjon vizet. Főleg magról vetett növényeknél ez sajnos előfordul.
A növényt sajnos takácsatka támadás érte, innen a pókháló. Szaporodásuknak a meleg, száraz levegő kedvez. Megtelepednek a leveleken, a száron, és addig szívogatják a növényt, míg az el nem szárad. Permetezd le a beteg részeket vízzel, mert az atkák nem bírják a páradús környezetet, azonnal elpusztulnak. Ha ez sem segít, akkor atkaölő szert kell bevetni ellenük. Kapható a virágboltokban és a nagyobb áruházak kertészeti részlegén. A korallvirág gondozásához mellékeltem egyik cikkünket.
Tisztelt Levél író! Mivel a borostyán egy élősködő növény ezért ajánlom a fenyők érdekében, hogy szedje le a róluk, mert teljesen elfogják pusztítani a növényt Üdvözlettel Durucz Attila Parképítő és kertfenntartó technikus www.kertepito.com
Az elvirágzás után a fiatal hajtásokat vissza kell vágni. Amilyen formára szeretné a növényt, úgy vágja vissza a hajtásait.
A totális gyomirtó szerek közül mindegyiket lehet használni, amúgy a flakonon rá van írva, hogy lehet egy erdészeti gyomirtásban használni. De ha nem akarja vegyszerekkel szennyezni környezetét akkor javaslom a kapálást!