6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Kedves B.K.! A törzsökgomba elhalt vagy öreg fák tövében terem. Nem feltétlenül az elpusztulás jele. Nem biztos, hogy elpusztult részeken terem, tehát szerintem a fát nem tudja kiírtani. Egyszerűen le kell taposni, le kell kaparni a fáról, mert szerrel nehezen írtható ki, mivel a micélium, azaz a gomba törzs a talajban él. Javaslom, hogy a letaposás után takarja le fóliával a kérdéses területet néhány napig, majd ezután néhány napig hagyja szellőzni és ismételje meg néhányszor. Le is fújhatja esetleg valami gombaölővel, ezt hetente ismételje meg, kb 4-5-ször. Javaslom a Champion nevű szert. Németországban termesztik, mert nagyon finom gomba! A biztonság kedvéért azért be kell azonosítani, hogy biztosan az-e?! Elnézést kérünk a kései válaszért!
Kedves Orsolya! Amennyiben az Olcsó módszer a farönkök eltüntetésére! című cikkre gondolt, akkor nincs egy kimondottan rönkeltávolító szer, amit használni lehet. A lényege, hogy olyan műtrágyát kell vásárolni (bármelyik kertészeti szaküzletben szerintem található), amelynek nagy a nitrogéntartalma. Ez azért fontos, hogy a lebomlás exponenciálisan felgyorsuljon!
Üdvözlöm! Örökösen nem lehet eltüntetni, mert az erdőben "lakik". Azt javaslom, hogy kézzel, nagyon gyakran szedjék a kertben, ahol csak látják és így lehetne kordában tartani. A vegyszeres megoldás is jó (pl.: Glialka), csak totális gyomírtóval lehet kiírtani, de az mindent kiirt. Szerintem a kézi ritkítás lenne a célszerű.
Kedves Kata! Az átültetést akkor kezdhetik meg, ha a talaj már felengedett, de még a rügyfakadás nem indult meg. Az átültetésnél több szempontra is figyelemmel kell lenniük: az átültetésnél általában szükséges a növények visszametszése, mert nem szabad elfelejteni, hogy az átültetések során a gyökérrendszerük egy részét is elveszítették. fontos a megfelelő méretű ültetőgödör. az átültetés során a megfelelő gyökérképződés érdekében érdemes az ültetőközeget tőzeggel dúsítani, így kellően laza közeghez jutunk. a tápanyagellátás érdekében én az osmocote 6-8 hónapos növénytáp granulátumát ajánlom felhasználni. végül fontos az átültetett növények megfelelő utógondozása, azok kellő megerősödéséig rendszeres öntözéssel.
Üdvözlöm! A Fikuszokat hajtásvég dugványokkal lehet jól szaporítani. Ez azt jelenti, hogy az ág (a hajtás) végét le kell vágni -a friss hajtásokat- és földben, mindig nedvesen tartva kigyökereztetni, kb 25-30 °C-on. A dugványok kb. 8-12 cm legyenek, és a szár megvastagodott része (nódusz) alatt kell a földbe dugni. Kertészeti boltokban lehet kapni hormon port, ebbe kell belemártani a dugványt, a nagyobb hatás érdekében. Kapcsolódó cikkek: Szobafikusz (Ficus elastica) Lantlevelű fikusz (Ficus lyrata)