6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Kedves felhasználó! A kérdésére válaszul néhány cikkünket ajánlanám elolvasásra, amelyek remélhetőleg segítenek a növényválasztásban. Milyen kapaszkodó és kúszócserjéket ültessünk árnyékos helyekre? Kertészkedés árnyékban - képes növényajánlóval Árnyékot és szárazságot kedvelő növények 10 legjobbja
Kedves Emese! Ha télen ez a növény lehullajtja a leveleit, az teljesen normális folyamat, mivel ilyenkor nyugalmi fázisba kerül. Ilyenkor öntözni sem szükséges. Télen akár +5 °C-on áttelel, tehát nem hőigényes, nyáron viszont szereti a sok vizet és a sok napsütést. Sarjhagymák leválasztásával szaporítható. Laza, homokos szerkezetű talajba ültesse.
Többen fordultak már hozzánk hasonló problémával. Figyelmébe ajánlom a következő válaszokat, remélhetőleg segítségére lesz. Ha nem talált kielégítő választ, akkor megkérném, hogy írjon ismét, és csatoljon néhány képet is, hogy pontosabban láthassuk, hogy miről is lehet szó. Kapcsolódó válaszok, cikkek: Buzogányvirág levelei sárgulnak Hogyan gondozzuk a buzogányvirágokat (Dieffenbachia)? Hogyan neveljünk Diffenbachiát?
A gyümölcsfák téli törzs kezelése - kéreg kaparás - drótkefével és speciális kéreg kaparókkal végezve a károsítók gyérítését szolgálja. A fatörzsről a kéreg - és alatta lévő háncs réteg eltávolítása veszélyezteti a növény kétirányú tápanyag forgalmát. A kérgen lévő repedések a fa törzsének növekedéséből adódnak. Igaz, hogy a kéreg a növény szempontjából már inaktív, a károsítók számára búvóhelyet biztosító növényi rész, de védelmet nyújt a növénynek a külső tényezők (például fagy) ellen. A kéreg eltávolításával megszüntetjük a tápanyag visszaáramlását a gyökerekhez. A kéreg alatti fás részek száradását több tényező is okozhatja: különböző gyökér penész gombák (pl. rózsaszín gyökér penész) kedvezőtlen talajtani hatások (szélsőséges pH, magas só tartalom, szerkezet nélküli talajokon a gyökér fulladások. túlzott műtrágyázás, stb.) a talaj típushoz nem igazodó alany megválasztás Különböző károsítók felszaporodása: füvesített területeken elsősorban a cserebogár pajorok, a fa kártevők közül a cincérek, szú bogarak , esetleg a pockok (pl. kósza pocok) kártétele, jelentős tényező lehet a monília gomba kártétele (szállító szövetek elhalása), fagy veszélyes helyeken a kéreg és törzs repedések, valamint nem utolsó sorban a kajszi fák pusztulását okozó gutaütés, valamint alany-nemes affinitási problémák a törzs részleges pusztulását okozhatja a gyökerek sérülése, elvágása. Javaslat: a további kéregeltávolításának mellőzése. Téli lemosó permetezés olajos lemosó permetező szerekkel- a fa nyugalmi szakaszában, rügypattanás előtt. Rügyfakadás után rezes lemosó permetezés elvégzése - pirosbimbós állapotig. Virágzás után monilia elleni védekezések. Üdvözlettel: Növényorvos portál
Kedves hömpölygő! Szerintem a közvetlen napfény okozta a levélégést, mert erre nagyon érzékeny! Világos helyet szeret, de óvni kell a naptól!