6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Üdvözlöm! Az eukaliptusz elképesztő ütemben növekszik! Nagyon nagyra nő, akár 70 méterre is feltörekszik. Afrikában a mocsarakba ültetik és így csapolják le a meglévő vizet! A fagyokat rosszul tűrik, bár a mi éghajlatunkon nem javaslom a telepítést, de a Eucalyptus coccifera -15 C-ig bírja. Én inkább valami más fajt ajánlanék, pl.: a leyland ciprus (Cupreccosyparis X leylandi). Ez a leggyorsabban növő fenyő, évente akár 80 cm-is.
A Dracena marginata a nem mérgező növények listájába tartozik. A szobai futóka (Epipremnum aureum) viszont már enyhén toxikus hatással rendelkezik, főleg kutyákra és macskákra, de ajánlott kisgyermekek elől is elrejteni. Megrágása vagy lenyelése esetén száj és torok irritációt okozhat, de a hányás és nyáladzás is egyike a tüneteknek. A növény mérgező hatása a növény nedvében rejlik. Kapcsolódó cikkek: Melyik szobanövényünk mérgező? Mérgező virágok a kertben Kutyákra mérgező hatású zöldségek
A leveleket rózsakabóca szívogatja, azért van a sok, pontszerű kivilágosodás. Az erősen szívogatott levelek később sajnos elszáradhatnak. Rovarölő szerrel pl. Actara 25 WG vagy Decis 2,5 EC lehet permetezni őket ellene. Az ápolással egyébként minden rendben! Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Az a lényeg, hogy a Hibiscusun kívül mehet össze ültetés a felsoroltakból. A Hibiscust azért nem javaslom, mert más az igénye, mint a többinek. A többit mérsékelt öntözéssel kell tartani, a párásítás nem szükséges. A másik megoldás, hogy húsevő mocsári növényeket ültet össze. pl.: vénusz légycsapója, harmatfű, szaracénia, kancsóka, kobraliliom.
Tisztelt Tusák Sándor! A rododendronok az erdei savanyú talajt és árnyékot kedvelő növények. Nem kedveli a zárt védett helyre (fal mellé) ültetést, valamint a folyamatos, rendszeres tápoldatozást sem, mely egy idő után só felhalmozódáshoz vezet a talajban. Ezen tényezők együttes fennállása levéldeformáláshoz vezethetett. Üdvözlettel: Növényorvos