6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Kedves Érdeklődő! Tudni kéne pontosan milyen fajta, mert több nemzetség tagjai télállók a mi éghajlatunkon. Szobai körülmények között biztosan nem fog olyan ütemben és formában fejlődni a megváltozott életkörülmények miatt. Az idős példány nehezen alkalmazkodik. Kisebb egyeddel lehet próbálkozni, de télen a meleg, száraz fűtési szezonban biztosan veszít vonzerejéből. Rendszeres permetezést és öntözést kíván szobában nevelve egész évben. A fagytűrő növényeknek szükségük van egy pihenőidőszakra, hogy fel tudjanak készülni a következő évi aktív fejlődésre. Lehet kapni a kereskedelemben többféle szobai tartásra alkalmas bambusz fajt. Üdvözlettel Vasvári János Zasolt
Kedves Jeremy! A képen egy szobai fikusz van (Ficus benjamina natasa). Ez egy speciálisan kis levelű faj. A huzatra nagyon érzékeny, ezért valószínű, hogy a leveleit ezért hullajtja, ez nagyon gyakori probléma. Minél világosabb egy Ficus faj levele, annál több fényt igényel. A gondozása: huzatmentes és világos hely, ahová nem tűz be közvetlenül a napfény. Szereti a meleget és a tápdús talajt, amit tápoldattal lehet pótolni, ha már nem megfelelő a föld tápanyag értéke. Hetente 3-4 szer öntözze. Kapcsolódó cikkek: Kislevelű fikusz: az ország legcsábítóbb szobanövénye Szobafikusz (Ficus elastica) Kapaszkodó fikusz (Ficus pumila)
Üdvözlöm! A képen egy Philodendron erubescens látható.
Kedves József. A két növény nem ugyanaz, különböző családba is tartoznak. A ginger cardamom egy gyömbér fajta (a növény kinézete). A gyömbérnek nem szív alakú levelei vannak, úgyhogy valószínűleg valóban ginszengről lehet szó. Kapcsolódó cikk: A ginseng növény
Kedves Hömpölygő! 1. négyzetméterenként kb. 5-6 lapát elég a talajjavításra. Beásva, kb. 20 cm. mélységben érdemes bedolgozni a talajba. Az ültetett növényekhez nyugodtan mehet egy-két lapát humusz nyugodtan. 2. a talajjavításra a tőzeg kíváló, mert megtartja a vizet és lazítja a szerkezetet. komposzt és tőzeg 1:1 arányú keverékét használjuk mi is. Bevált nagyon. A bedolgozás, szintén egy ásónyom mélyen történjen. A perlitet nem szokták használni, a szaporításnál van jelentősége. Tehát: én azt javaslom, hogy agyagos területen homok-tőzeg-komposzt keveréke lenne a legjobb, 1:1:1 arányú arányban. Egy ásó nyom mélyen kell beforgatni. Tavasszal vagy ősszel komposztáljuk a talajt? Hogyan készítsünk komposztot? Nem is gondolnánk, mennyi előnnyel jár a komposztálás