6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Sajnos nehéz így látatlanban ezt megmondani. Valószínűleg talajprobléma lehet, de ezt csak talajvizsgálattal lehetne megállapítani biztosan. Az öntözést diónagyságnál kezdje el, virágzásban ne öntözzön. Hátha segít. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Sajnos a vasas vízzel nincs mit tenni, léteznek vas leválasztó szűrők, de ezeknek a költsége 100 - 120 ezer forint, viszont ha nem tudja ezeket megvásárolni akkor az automata locsolás kissé nehézkesé válik az ön által leírt problémák miatt. A korona feletti öntözés esetné tudok önnek még egy módszer javasolni amiről bővebben itt olvashat: http://www.summatrade.hu/dp_bugyborekolo_ontozok.php Remélem tudtam önnek segíteni! Üdvözlettel Durucz Attila 06-30-541-99-21 www.kertepito.com
Üdvözlöm! A növényt vegyen le a radiátorról szerintem, mert bőven elég ilyenkor a 23 °C. Igaz, hogy később fog virágozni, de nem lesz meghajtatva, azaz gyorsítva a természetes élet folyamatok. A hagyma bezöldülése, igen, jó jel. Öntözze hetente és két múlva lehet 2-4 naponta a virágzáshoz.
Kedves Balázs Béla! Hagyja a növényt a saját ütemében fejlődni nyugodtan, nem lesz baja. Szerintem még korai a gyümölcs-várás, de mivel szemezve lett, ezért idővel biztosan fog teremni. Elképzelhető ritkán, hogy ilyen kis korban is teremjen, ha esetleg előfordul, akkor is hagyja nyugodtan rajta a gyümölcsöket!
Ez a jelenség gyakran előfordul a Phalaenopsis hibrideknél, és nem feltétlen a helytelen öntözés következménye! A kis növénnyel semmi dolga, hagyni kell fejlődni a virágszáron (amin ettől függetlenül még lehet virág is a későbbiekben). Amennyiben a kis növény elérte a 3-4 leveles állapotot és vannak min. 3-6 centis gyökerei, el kell vágni a virágszárat a növényke alatt 1-2 centiméterrel és önálló növényként nevelni tovább. Az anyanövény ennek ellenére is virágzóképes marad, és hozhat új virágszárat. Sok sikert!