6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Kedves Bajusz János! Természetesen levághatja, de akár tőosztással "ketté" is szedheti, ha nem okoz gondot a növénynek, ha van rá mód. Amennyiben ezt nem tudja megvalósítani, akkor nyugodtan vágja le.
Úgy látom kecskerágó a növény és a kártevő pedig a kecskerágó pajzstetű. a védekezés elég nehéz, mert, ha sikeres is, az elpusztult pajzstetvek ott maradnak a növényen (esetleg vízsugárral le lehet mosni). Tavasszal (április közepe) kezdve hatásos lehet az Actara, ezt ismételni kell 10-14 nap múlva. A továbbiakban lehet még alkalmazni olajos készítményeket (Vektafid). Érdemes figyelni a növényeket időnként, hogy megállapíthassa, elpusztultak-e a pajzstetvek (érezni, ha megszáradnak, könnyebben lejönnek a levélről). Üdvözlettel: Növényorvos
Igen először a virágnak kell megjelennie. Ha nem az jelenik meg hanem a levél akkor hagyma nincs virágzóképes állapotban. Az előző virágzás talán kimerítette és nem töltődött fel ezt a levelekkel meg tudja tenni, de nem szabad sokáig meghagyni őket. Most tavasszal kellene az átültetést megtenni. Egyből lehet öntözni.
Üdvözlöm! Azt javaslom, hogy valamiféle rendszer azért legyen, bár teljesen Önre van bízva. Almafa ültetési távolság: 6-7 méter, őszibarack: 5-6 méter, cseresznyefa: 8 méter, meggy: 5 méter
A teltvirágú díszszeder Rubus spectabilis 'Olympic Double' (syn. 'Flore Pleno') a teljes napfényt szereti, de a félárnyékban is megél. 1,5 - 2,5 m magasra nő meg, attól függően, hogy metszik-e rendszeresen vagy sem. Szinte bármilyen földben - így a semlegesben is - megél.