6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Kedves Pálóczi László! A klíviát tanácsos előcsíráztatni, fényben, egy rétegben homokra elterítve. Ha a gyökér kezdemények megjelennek, akkor vetheti, de így sem lesz baj, nem kell megfordítani, mert a természetese polaritás az, hogy alul a gyökér, felül a csíra, de ha meg is fordítja, akkor is visszaállna az eredeti "felállásba", erre szolgálnak a tropizmusok, ami a növények helyzetváltozatató mozgását jelenti.
Kedves Kata! Az elsárgulás tápanyag probléma. A N, Ca és Fe hiány is mutat hasonló, sárgás tüneteket. Az erek között sárgul? Az egész növény, vagy felső levelek? Nem mindegy, melyikről van szó, így kérem, ha tud, küldjön fotót. Az éretlen résztermés valóban atkakártétel lehet, így az atkaölő szeres permetezés célra vezető lehet.
A fényképen sajnos nem látszik teljesen tisztán a növény virága, de ránézésre valamelyik Coreopsis (menyecskeszem) fajta lehet, talán Coreopsis Verticillata.
Üdvözlöm! Igen, jól tűri a metszést, de azért ne radikálisan hajtsa végre. A legtanácsosabb a gömb forma kialakítása. A megnyúlt és száraz ágakat vágja le, és alakítsa ki a növény kívánatos formáját.
Muskátlik mellé gyakran szoktak ültetni petúniát, verbénát, tömpevirágot. Jól mutat az álló muskátli mellett a fekvő szárú, fehér virágú bakopa: Gyakran látni csüngő lobélia társaságában (Lobelia erinus), amely ugyancsak leomló habitusú fehér-kék árnyalatú egynyári, a tűző napot annyira nem bírja: Sárga futó társ lehet: a balkon aranya (Bidens ferulifolia) Nem virágzó zöld partnerek: Az ezüsts levéldíszű, kereklevelű szalmagyopár (Helichrysum petiolare) is jó partner vagy a illatos (szúnyogűző) kakassarkantyú Plectranthus - pleci néven is találkozhatunk vele:)