6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Kedves Tordai József! Ezek vadhajtások, amik nem kívánatosak. Le is vághatja, de meg lehet próbálni mélyen kiszedve - kis gyökér résszel - elültetni, hátha megmarad, bőséges öntözés mellett persze.
Kedves Csaba! A képen egy szelíd gesztenye (Aesculus hyppocastanum) van.
Kedves Tóthné Zsuzsa! Kérdéseire választ talál egy korábbi cikkünkben: http://www.edenkert.hu/gyumolcs/bogyosok/kuszoeper-szamoca-nevelese-sieberz/1783/ Ez egy jó és kielégítő cikk!
Üdvözlöm! Ha most sem hajtott ki, az baj! Lassan nyár van, és ha még nincs kihajtva, az valószínűleg nagy baj. Elképzelhető, hogy elfagyott.
Üdvözlöm! Egyrészt fiatal, másrészt a talajban lehet a hiba! Sima virágú is létezik, de szerintem később szebb és több virágot fog hozni, de okvetlenül cserélje ki tőzegre a talajt, és rendszeresen öntözze Rhododendron táppal! A talajra nagyon érzékeny, mert kimondottan savanyú talajt szeret!