6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Kedves Zoltán! Sajnos ahány faiskola, annyiféle növény. Így csak azt tudom javasolni, hogy hívja fel / vagy írjon a környékbelieknek és érdeklődjön személyesen üdvözlettel Édenkertész
Kedves Sára! Úgy látom, náluk vásárolhat: http://www.interaquaflora.hu XI/ker. Hrsz.0453/127Kiskunfélegyháza6100E-mail: felinti@t-online.huMobiltelefon: +36 30/6539448, +36 30/6533906
Kedves Gál Zsófia! Az Aloe vera-n -a képek alapján- pajzstetvek vannak. Ezek a foltok lehetnek hideg, vagy éppen túl meleg környezet miatt is. Próbálja leszedni, a pajzstetűt le lehet "tolni" a levélről. A második képen egy bunkó liliom ( Cordyline terminalis) látható, amit nagy valószínüség szerint gyapjas pejzstetű támadott meg. Ezekre a kártevőkre csak a felszívódó szerek a jók, mert a viasz rétegnek köszönhetően, lepereg róluk a szer. Ajánlom, az Actara nevű szert, permetezze le (az Aloét is) a növényeket és jól öntözze be velük a földet is. A növényekbe bekerül a rovarölő és a szívogatásuk révén a kártevőkbe jut a szer és így megmérgezi őket. A harmadik képen egy Ficus van. Sajnos ezen is egyértelműek a nyomok: pajzstetvek. Javaslom, hogy az egész állományt permetezze és öntözze meg az ACTARA-val és ismételje meg 3 hét múlva.
Üdvözlöm! Vegyen Actara nevű rovarölő szert gazdaboltban és permetezze le a növényt és öntözze meg a földet is bőségesen. Ez egy felszívódó rovarölő, hosszú hatásfokkal.
Kedves Érdeklődő! Sjanos a képen nem látszik jól, hogy ez repedés vagy dudorok is vannak benne, illetve, hogy a szőlőtőke mely részén van.. lehet fagykár, de ha dudorok (daganatok) is vannak és a tőkefej közelében van, akkor bizony előfordulhat, hogy baktériumos gyökérgolyva.