6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Üdvözlöm! Általában a barna korhasztó gomba felelős a fatörzs korhadásáért. Az öreg fák esetében üti fel a fejét. Ez a gomba a cellulózt bontja elsősorban. JAvaslom, hogy a fertőzött részeket távolítsák el, majd fújják le gombaölő szerrel (pl.: Champion) és ha marad üreg a fában, azt pur-habbal fújják be. Az üreget a hab teljesen kitölti, a maradékot pedig vágják le egyszerűen.
Kedves Zsu! Azt javaslom, hogy mindenképpen a napos helyre tegyék a konyha kertet. Mi is csepegtetővel szoktuk megoldani, ez jó megoldás. Napközben is mehet az csepegtető rendszer, ha nagyon meleg van esetleg és több víz szükséges. Az általunk készített kertekben mindig így oldjuk meg! Érdemes tovább olvasni, az alábbi cikkekben hasznos infókat talál: Hogyan tervezzük meg konyhakertünket? Tervezzünk idén olyan konyhakertet, ami díszkertnek is jó lesz Növényszomszédok: fontos a jó párosítás Mi az a vetésforgó? Tervezzük meg a saját kertünket! - 2. rész
Kedves Olvasónk! A legtöbb kertészeti lerakatban megvásárolható. pl: http://kerteszetiarudagardony.hu/antirrhinum-tatika-oroszlanszaj/
Tisztelt Kérdező! Az első növény a Juniperus communis 'Depressa Aurea', a második a Laurocerasus rotundifolia. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Tamozsnyik! A legelején tisztázzuk a nevét. A képen egy sárkányfa (Dracaena) van. Szereti a 25 C körüli hőmérsékletet, a párát és a talaja legyen nedves mindig, de nem tocsogjon a víztől. A levélvég barnulása tipikus jelenség, ha nem kap elég fényt és száraz hűvösebb a levegő. Tehát: a visszavágást javaslom, még pedig úgy, hogy kb 20 cm-es darabokra vágja fel a levágott törzs darabokat és vízben gyökereztesse ki. A törzset az Önnek leg ideálisbb magasságban vágja le, ki fog hajtani.