6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Tenyészhely: napos, meleg, esőtől védett helyen a szabadban is állhat; télen világos és hűvös, 5-10 fokon (ez itthon a szabadban nem anynira megoldható). Gondozás: nyáron mérsékelten, de rendszeresen öntözzük, és legfeljebb havonta egyszer kis töménységű tápoldatot (általános tápoldat, adagolás a dobozon leírtak szerint) is juttassunk neki. Virágzás után a bokros növekedés érdekében ajánlatos visszavágni. Szükség esetén ültessük át Florasca B vagy Bioland B virágföldbe. Virágzási idő: március-április
Tisztelt Kertbarát! Igen a képeken a kecskerágón a lisztharmat kórképe láthat, melyet az ember az újával végig simít akkor szét lehet kenni a spóra tartókat. Az elmosódott lisztszerű bevonat így egészen biztos hogy lisztharmatra utal. Védekezésnek jó a Topsin-M 70WDG de ez a szer II.- es forgalmi kategóriájú szer. Amit helyette ajánlanék, az a Topas 100EC mely III-as forgalmi kategóriájú szer, és díszfák díszcserjék kultúrában is engedélyezett. Jó kertészkedést! Mezős Balázs növényvédő,szakmérnök kertészmérnök
Üdvözlöm! A képen (elől) egy ernyős madártej (Ornithogalum umbellatum) van. Nagyon igénytelen: egyetlen kritériumnak kell megfelelni csupán, az, hogy a fél árnyékos helyet szereti.
Kedves Réka! A képen egy begónia van. Szereti ha állandó 20-22 C körüli a hőmérséklet, hetente kétszer-háromszor elegendő ha megöntözi. A közvetlen napfényt nem szereti, de szereti a világos helyeket.
Tisztelt Kertbarát! A magvetés rendbe lenne a ha a mag benne lenne a csonthéjban. A csonthéjnak védelmi és csírázást segítő szerepe van, ezért fontos hogy abban legyen. A magvetéshez egy cserép virágföld keverve egy kevés érlelt marhatrágyával., öntözés és növényvédelem ha szükséges. A cserépből általában egy év múlva lehet kiültetni a kis suháng magoncot. A nevelés folyamán a szilva a levéltetvekre érzékeny, meg a sarka vírusra. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu