6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Tisztelt Csigabyte! A képen a leándernek két tünetét lehet látni. Az egyik a kálium tápanyaghiánya, a másik egy rovar kártétel, a levélatka kártétele. Védekezni úgy lehet elsősorban hogy levélatkától fertőzés mentes szaporítóanyagot veszünk. Télen fontos a nem sötét helyen való teleltetés, és tavasszal folyamatosan nyáron át kapjon a növény tápoldatot. A kálium tápanyag hiányt a Fitohorm 39K N:P:K tartalmú magasabb kálium tartalmú tápoldattal lehet megszüntetni többszöri kezelés után áprilistól szeptemberig. A levélatkák ellen pedig 3-4 kezeléses rovarölő szeres kezelés hatásos tavasztól őszig a Sanmite 20WP és lemosó permetezésre tavasszal és ősszel a az Agrol Plussz vazelin olaj alkalmas. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Nagy úr! A Confidor Oil szer Magyarországon nem engedélyezett szer. Romániában viszont használják és engedélyezett rovarölő szer. Nálunk a Confidor OD és az Confidor 200 SL engedélyezett levéltetvek és talajlakó kártevők ellen zöldség termesztésben (paradicsom paprika uborka és dohány). Gyümölcstermesztésben helyette inkább a következő szereket használjuk levéltetvek, lombrágó bogarak ellen: Actara Sc, Karate 2,5 WG, Mospilan 20 SG, Calypso 480 SC. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Hogy jó sűrű legyen, javaslom, hogy 50-60 cm legyen a tőtávolság. Az ültetőgödörbe komposztált szarvasmarha trágyát és tőzeget tegyen, mert szereti a savanyú talajt.
Tisztelt Andrea! A sárgás színű növény egy Brassia hibrid a színesebb pedig egy többszörös (intergenetikus)hibrid.A téli időszakban mindkettő hűvös(8-13 fok) helyet szeretne lehetőleg sok fényt némi párát és nagyon kevés nedvességet. A nyári időszakban szabadban,félárnyékban,folyamatos nedvesség és tápozás mellett fejlődik a legszebben. Sok sikert!
Távolból nehéz pontos diagnózist felállítani. Felsorolom az okokat és tessék kiszűrni a valóst: Alacsony páratartalom, túlzott meleg, ingadozó hőmérséklet esetleg valami gyenge huzat, túl sok fény, a növény bimbófejlődéskori elmozdítása, az előtte lévő radiátorról felszálló száraz meleg levegő. Sok Sikert a továbbiakban! Még több segítséget talál alábbi cikkeinkben: Orchideák a lakásban? 10 tuti tipp a szakértőktől Apró trükkök, hogy az orchidea télen is jól érezze magát Mik az orchideák nevelésének titkai?