6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Kedves Gitta! Azt javaslom, hogy tavasszal egy radikális metszést eszközöljön és alaposan trágyázza meg! Rendbe fog jönni! A vas tartalmú szereket is szeretik nagyon!
Kedves Ferenc! A kép alapján amerikai lepkekabóca kártétel látható. Ezek a vattaszerű képződmények, a hernyók báb-bólcsője. Az inváziójuk júliusban szokott kezdődni és a hidegek beálltáig tart. Tavasszal a lemosó permetezésnél tegyen valami olajos szert is a permet-turmixba, hogy az áttelelő petéket megfojtsa, persze nem mindet sikerül így sem. Nyáron felszívódó rovarölő szerekkel lehet védekezni.
Üdvözlöm! Ezek ecetfák (Rhus typhia). Nagyon szép növény, kicsi marad és nagyon dekoratív. Sajnos az ismert és nem kívánatos bálványfát (Ailanthus altissima) szokták ecetfának hívni!
Üdvözlöm! A képen egy törpefenyőt látok (Pinus mugo). A mohaszerű képződmény lehet zuzmó, ami az ágakon van, de ez nem betegség. Általában tiszta levegőjű t helyeken fejlődik. A betegség valószínüleg gomba lehet, de így elég nehéz megállapítani. Szerintem tápanyag hiány is lehet, mert a legyengült növényt könnyebben fertőzi meg a betegség. Javaslom, hogy: Dithane nevű szerrel permetezze le hetente, összesen 3-4 szer és örökzöld műtrágyával pótolja az esetleges hiányokat! Ez nagyon fontos!
Kedves bozótvándor! Mivel jól tűri a napot is ezért nyugodtan telepítheti a kiszemelt helyre!