6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Üdvözlöm! Mély cserépbe ültesse, gyorsan nő nagyon. A föld ne száradjon ki arra figyeljen. Vigye be télre, világos helyen teleltesse, 18-20 C-on. Mivel Európába nemrég került be, ezért nagyon kevés információ áll rendelkezésre.
Üdvözlöm! A goji ha virágzott akkor biztosan fog bogyót hozni, de türelemmel ki kell várni. A virág elszárad, majd ebből lesz termés, azaz a bogyó. A gránátalma kétlaki, azaz amikor kicsinek vesszük, nem lehet tudni, hogy porzó-e, vagy termő. A virágzáskor lehet látni, hogy mi lett belőle. A termő virág szimpla általában, a porzó szép dupla virágú szokott lenni. Ha Önnek ilyen szép, dupla virágú, akkor porzó. Ültessen egy termő növényt is, ezt nagyobb növényeknél a kertészeti árudákban meg tudják mondani!
Kedves Csilla! A hasadást, illetve üregeket a fáknál gombaölő és baktérium ölő szerrel szoktuk lekezelni és purhabbal ki kell tölteni a rést, lyukakat. Miután megszáradt a hab, a felesleget le kell vágni egy éles késsel!
Üdvözlöm! Szerintem ez egy szerecsendió palánta (Myristica fragrans). Meleg kedvelő 25-30 C-ot szeret, nagy a vízigénye és szereti a napot.
Kedves Ildikó! Amin termés van, az egészen biztosan termő! Javaslom, hogy telepítsen porzós egyedet és akkor az ivararány megfelelő lesz. Ha a termőből hajtott ki hajtás, akkor biztosan az új hajtás is termő lesz.