6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Üdvözlöm! A gránátalma jobban fagyérzékeny, de javaslom, hogy mindkettőt téliesítse. A következőképpen kell eljárnia: A növények tövét fel kell tölteni vakondtúrás szerűen földdel, 40-50 cm magasan. Nem tudom mekkora növényekről van szó, de javaslom, hogy 4 db karóval kerítse köbe és tekerje körbe geotextíliával és tegyen bele faleveleket, töltse fel ezzel védve a fagytól!
Üdvözlöm. A Stivia, vagy jázminkapóca közepes vízigényű növényt. Az átültetését tavasszal javaslom. Egy korábbi cikkünket ajánlanám figyelmébe: http://www.edenkert.hu/konyhakert/fuszernovenyek/sztivia-gondozasa-szedese/3852/
Kedves Gábor! Az Euphorbiák kutyatejfélék, amiknek a tej-szerű nedve valóban irritatív. A levegőben nem terjed semmilyen formában, csak ha megfogja és a kezére megy a nedv. Nem kell aggódnia, semmilyen negaít hatás nem érte Önt!
Kedves Ágnes! A képen egy Euphorbia umbellata nevű növény van. A kutyatej-féflkhez tartozik, ezért egy tejszerű nedve van és ha megsérül a növény ezt ereszti ki magából. a népies nevén pedig: gumifa, ha jól tudom.
Kedves Gergő! A fenyőféléknek a gyökerén szimbiózisban együtt élnek gomba-fonalak, amik ha megsérülnek a növény pusztulásához vezet. Az Önök sövénye viszont nagyon friss telepítés, nem hiszem, hogy bármi bajuk lesz ha odébb teszik. Nyugodtan ültesse át, a gyökérre nagyon figyelve. A metszést áprilisban és augusztusban-szeptemberben ajánlom.