6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Kedves Ari, Lakótársuk a fecskefarkú pillangó hernyója, az ernyős virágzatú növényeken (mint az édeskömény, kapor) fejlődik. A képen látható egyedek már elég méretesek, valószínű, hogy hamarosan bebábozódnak, majd rá egy-két hétre kikel belőlük a szépséges pillangó, ami védett hazánkban, természetvédelmi értéke 10 000 Ft.
A szőlő futónövény, tavasszal mindig csak a hajtások felső rügyei hajtanak ki, így pár év alatt valóban könnyen felkopaszodhat. Jövő tavasszal ne feletkezzen meg a metszésről: leginkább az idei hajtásokon (jövőre fásodik) indul meg a hajtásképződés, de ha az erőteljesen visszametsszi 2 rügyre (és csak egy-egy hajtás marad 5-8 hosszú hajtás) és néhányat kiszelektál közülük teljesen, akkor várhatóan az idősebb részekből is megindul az alvó rügyekben az élet és újra kihajt. Ne féljen, bátran metssze vissza! Szőlőmetszési szabályok, tippek, tanácsok Hogyan alakítsunk ki lugast a kertünkben?
Bár nem olyan egyszerű, mint sarjhagymáról, valóban szaporítható az amarillisz magról is. Ha elég nagyon a sarjak, érdemes külön ültetni őket, még az ősszel is sokat fejlődhetnek. Teleltetése eltér a már fejlett gumós egyedtől, hiszen még nem virágzásra akarjuk serkenteni a növényt, hanem egyenlőre egy "felnőtt" példányt nevelünk belőle. Meleg, napos klímát kíván, ideális a 16-22 fok számára, persze kibírja, ha valamivel alatta vagy felette van a hőmérséklet, csak ez alapján kell kevesebbet vagy többet locsolnunk. A hölgyliliom vagy amarillisz (Hippeastrum hortorum) Növények teleltetése: amarillisz és leander
Üdvözlöm! A fának a sarjai gyökérről vagy magról keltek ki. A megoldás, ha kézzel felássa a területet és gyökerestül eltávolítja a növény részeit (szár, gyökér stb...) Üdv Durucz Attila
Kedves Érdeklődő! Az Imperata (vérfű/alangfű) teljesen visszahúzódik télire, de utána gyökeréről szépen kihajt minden gond nélkül. A dézsás változatokat érdemes védettebb fekvésbe áthelyezni pl. házfal mellé és öntözésére, amennyiben nagyon száraz és enyhe a tél, oda kell figyelni. Tápozni/trágyázni tavasszal érdemes általános tápoldattal vagy szerves trágyával/komposzttal. Dézsás növények teleltetése Az örökzöldeket télen is öntözni kell!