6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
A menta jól tűri a meleg, napos környezetet, természetesen egy balkonládában mindig figyelni kell a folyamatos vízutánpótlásról. A menta leveleit a menta levélbogár is hámozgathatja, vagy különböző bagolylepkék hernyói is. Én nem permeteznék ellenük, nagy bajt nem csinálnak- amíg nem fogyasztják el a levelek nagy részét. Ha meg van a tettes, távolítsuk el. Bővebben a mentááról: Hogyan neveljünk otthon mentát? Mentás másként: mentolos receptek teának, koktélnak És egy fincsi mentás saláta júniusra: Epres avokádósaláta 4 hozzávalóból
A fű száradásának megállapítása nem könnyű feladat. Először is körbe kell járni a témát ,hogy megkeressük a probléma okát. Ehhez tudnom kell az öntözés mennyiségét és napszakát. A tápanyag szórás idejét és mennyiségét., fajtáját ; ezen kívül információ az is ,hogy a talaj minősége konkrétan micsoda ( homoktalaj, fekete föld ,barna erdőtalaj , stb.). Üdvözlettel Molnár Gábor Éva kertészmérnök , a füvesasszony Mi okozhat sárga foltot a gyepen? Foltokban kipusztul a gyepem, pedig rendszeresen öntözöm... Miért inkább ősszel füvesítsünk? Soroljuk!
Kedves Kinga! A japán juhar sajnos tényleg a lehető legrosszabb választás ilyen helyre. Ha színes lombú cserjét szeretnének akkor a Cotinus coggygria 'Royal Purple' vagy a Physocarpus opulifolius 'Diabolo' közül javaslok választani. Ezek elég szép méretesre megnőnek, de nyírhatóak és nagyon jól megállják a helyüket kitett helyeken is. Díszfák közül a juharok jöhetnek szóba de ezek 8-10 méteresre is megnőhetnek idővel (pl. Acer platanoide 'Crimson King'). Üdvözlettel, A Stipa szakértője Színes levelű díszcserjékkel feldobhatjuk kertünket!
Jó napot! Egész évben tartható lakásban, párás és világos helyen, pl floráriumban. Fagymentes időben árnyékosabb helyre kihelyezhető, de mindig legyen nedves a talaja, csak esővízzel szabad öntözni. Savanyú tőzegbe szabad ültetni. 12 cm-es cserépből már nem érdemes nagyobba ültetni. Üdv Kiss Krisztián Hogyan termesszük a harmatfűféléket? Harmatfű (Drosera) – eltitkolt tények Harmatfű, a gyilkos növény segíthet a sebgyógyulásban
Jól tette, hogy átültette a növényeket, a legtöbb nem szeret vízben tocsogni - főleg a képen látható szárazságtűrő évelők - egy varjúháj (Sedum sieboldii) és egy kövirózsa (Sempervivum sp.) Sajnos a szívogatott, rágcsált leveleken segíteni nem lehet, valószínű, hogy azokat előbb-utóbb eldobálja a növény és kinövi. Tegye napos helyre a cserepet, remélhetőleg hamar erőre kapnak. http://www.edenkert.hu/diszkert/viragagyasok/sziklakerti-novenyek-sieberz/1984/