6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
A következőkben felsoroljuk a 15 legkedveltebb vágott virágot és azok toxikus jellemzőjét, valamint a mérgezéses tüneteket: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/allatbiztosak-a-viragcsokrok/376/ Mérgező szobanövények: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/mergezo-szobanoveny-allat-veszely/1548/
Kedves Kérdező! Sajnos a tujáknak az utóbbi években ez a sorsuk. Ettől függetlenül érdemes megpróbálni megmenteni őket. Én a félbevágásnál drasztikusabb visszavágást nem tartok indokoltnak és nem is javaslok. A metszést kora tavasszal végezzék el (március-április) fagymentes időszakban és utána fokozottan ügyelni kell az öntözésre illetve egy nagy adag szerves/műtrágyát meghálálnak a növények. Üdvözlettel, A Stipa Szakértője Barnul, szárad a tujám. Mi baja lehet? Mitől száradnak a tuja levelei, avagy mi is az a didimaszcella?
A többi citrusféléhez hasonlóan bátran lehet próbálkozni a kumquat magok vetésével is! A siker titka mindenképp, hogy a megfelelő téli tartásról - világos, enyhén hűvös helysiég, télikert - rendelkezésünkre áll, illetve a nyáron a szabadba ki tudjuk helyezni. További segítséget talál az alábbi cikkekben: Milyen citrusféléket érdemes otthon nevelni? Vessünk magról citromot! Citrusfélék teleltetése, gondozása Hogyan neveljünk citrusfákat a házban? Hogyan gondozzuk a citromfánkat? - A leggyakoribb betegségek
Kedves János! Amennyiben a homok alatt a (homok alapú) kerti talajt értette és nem a homokozóban lévő homokot, úgy az feldúsítható szarvasmarha trágyával vagy komposzttal és így jól használható termőtalajt kap, ami az emelt ágyásban kiváló lesz. A virágföldet ilyen célra drágának és feleslegesnek tartom, és nincs is benne annyi tápanyag, mint azonos mennyiségű szerves trágyában. 1/3 -ad mennyiségű trágya hozzáadása bőven elegendő lesz még ha nagyon homokos is a talaj. Üdvözlettel, A Stipa Szekértője Építsünk emelt ágyást a fűszernövényeinknek! Így készítsünk magaságyat kertünkbe! Talajjavítás: kertépítő recept kertészkedőknek
Kedves Olvasónk! Lássuk sorban a kérdéseket: A virágszárat minél mélyebben vágjuk vissza, de a leveleket hagyjuk épségben. Amíg virágzik a növény, felhasználja a hagymában tárolt energiájának nagy részét, s ezek a levelek fogják biztosítani, hogy újra energiát gyűjtsön a növény, ezért tegye világos, jól megvilágított helyre az elvirágzott növényeket. A természetben ez tavasztól-nyárig tart, majd a levelek elszáradnak. Ilyenkor kell kivennünk a hagymákat a földből és pár hónap pihenést biztosítani a számukra. Ezt kell a lakásban tartott növényekkel is tennünk. (Mivel a legoptimálisabb körülmények a szabadban lennének, a tél múltával én kitenném az összeültetést a szabadba. Az újra ültetés ősszel esedéket, akkor a hagyma méretének 3x-os mélységében érdemes elültetni a hagymákat. Amit ön vásárolt, azok előre kezelt - hajtatott - hagymák ezért virágoznak a tél azon időszakában, amikorra tervezve lett. Manapság ez már tényleg az év bármely időszakára is eshet. Erről bővebben itt olvashat: Tavaszi hagymások téli hajtatása Még néhány tulipános info: Teendőink tulipánnyílás után Hogyan ültessük a tavaszi hagymás virágokat?