6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Kedves Olvasónk! A petúnia megnyurgulásának az okát kell megszüntetni elsősorban, hogy jól érezze magát a növény - ha jól sejtem, hiányzik a növénynek a teljes napsütés, emellett olyan tápoldatot kaphatott, ami nem a virágzását, hanem a zöld növekedését serkentette, de az is valószínű, hogy az elmúlt napok csapadékos, szeles időjárása nem kedvezett igazán a növénynek. (Én egyelőre nem "bántanám") 5 tipp, hogy balkonnövényeink buján virágozzanak Hogyan ápoljuk a petúniát?
AZ Euphorbiák, és ez a kutyatej is valóban szeretik a közvetlen napfényt, de a hirtelen tűző napsütést egyik növény sem viseli el gond nélkül. Néhány nap-hét félárnyékos hely után szabad csak tűző napra kitenni, utána valóban nem lesz gond a növénnyel. Én napégésnem nézem ezeket a foltokat. Euphorbia trigona gondozása
Kedves Imre! Ez alapján úgy gondolom, hogy aggodalomra nincs ok, valószínűleg ez a mostani időjárás előidézett egy másodvirágzást. Szedje le a virágok egy részét és rendben lesz a körtefája. Kertbaráti üdvözlettel Megyeri Szabolcs Hogyan gondozzuk a körtefákat? Melyek a legjobb körtefajták?
Kedves Éva! Sajnos a képek nem mutatják meg a valódi okot, de egy teljes visszavágással talajközelben újból lehet a somot fakasztani és az új vesszőállományt lehet kezelni majd növényvédélemmel. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Készüljünk elő: hogyan metsszük díszcserjéinket?
Kedves Péter! A képekről itélve ritka és legyengült állományt látok, amit kezelésekkel fel lehet javítani. Kicsi az esélye, hogy a mostani állpotú és meglévő gyepet meg lehessen gyógyítani. Elképzelehető, hogy némi esti öntözés is közrejátszott a lebetegedésben. Én őszi (tavaszi) felülvetésben gondolkodnék és addig is a talaj gyógyításában. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Kopasz foltok tarkítják a gyeped? Megoldás a felülvetés! Hányszor gyeptrágyázzunk egy évben? Miért inkább ősszel füvesítsünk? Soroljuk!