6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Ha borostyánlevelű ciklámen (Cyclamen hederifolium) gumót vásárolt és ültetett, azt nyugodtan kint hagyhatja, hazánkban is télálló. A növény áttelelő része télen a szabadban, helyén hagyható, a hagymát, gumót stb. nem szükséges ősszel felszedni. Ha az áttelelt növényállomány túlságosan elsűrűsödött, szétosztásuk, felújításuk, átültetésük a nyári hónapokban végezhető. Ássuk ki a növényeket lombjuk leszáradásakor vagy közvetlenül utána. A szétválasztás, osztályozás után a visszaültetése szánt hagymák, gumók esetleges sebeit hagyjuk szellős, hűvös helyen beszáradni, majd a nyár végén vagy kora ősszel ültessük el őket, hogy a telet már a jól begyökeresedve várhassák. Üvegházban nevelt faj és szobanövényként tartható a Cyclamen persicum, ennek gumóit ne ültessük szabadba, mert nem télállóak. Hazánkban előfordul még az erdei ciklámen (Cyclamen purpurascens), védett növény, ugyancsak télálló, de nem forgalmazható. Még több ciklámen kérdés-válasz itt>>
Október közepéig a levendula nyugodtan ültethető/átültethető. Száraz időjárás esetén ültetés után a fagyokig tartsuk viszonylag nedvesen a talajt, hogy a növény jól begyökeresedhessen és felkészülhessen a télre. Cserepes növényvél is fontos a vízutánpótlás, de szabadgyökerű palánták esetén elengedhetetlen. Az őszi metszés csak kisebb mértékű legyen, a nagyobb fazonigazítást hagyjuk tavaszra. Hogyan metsszük a levendulabokrot? Nyári kedvencünk: levendula a konyhában
Nagyobb áruházakban kapható szerves trágya különböző zsákos kiszerelésben. Mind a hagymásoknak, mind a többi növénynek jót tesz, elég csak a talaj felső rétegébe óvatosan bedolgozni egy kis kézi gereblyével. A kert komposztálása és trágyázása: melyik trágyát, mikor? Kertek tápanyagutánpótlása, trágyázása
A foltos kontyvirágot (Arum maculatum) "becsapta az időjárás", és tavasz helyett most hajtott ki a kertben. Hazánkban is őshonos, lombos erdők talajlakója. NEdves, nyirkos, félárnyékos helyen érzi jól magát. Virágai nyáron nyílnak, majd ősszel jelennek meg piros bogyós termései, melyek mérgezőek, háziállatok, gyerekek kerüljék.
Üdvözlöm! Sajnos az Alocasia gombabetegségei nem határozhatók könnyen. A levélen látható barna elhalásos folt biztosan egy közülük. Erre felszívódó gombaölőszert javaslok. Egy remek készítmény az Amistar, ez a már meglévő foltokat nem gyógyítja, de továbbiak nem fognak megjelenni. Az alocasia alapvetően az esőerdők talajszintjén élő növény. Ebből kifolyólag árnyékot. nagyon magas párát és laza, üde talajt kíván. A levélvégeken történő száradás az alacsony páratartalom következménye. Javaslom, hogy rendszeresen párásítson vízpermettel, valamint az öntözést, ha lehet esővízzel oldja meg. Figyeljen mindemellett arra, hogy ne álljon a víz a növény alatt, mert nem viseli jól a pangó vizet. Hogyan gondozzuk az Alokáziát (Alocasia)? Hogyan párásítsunk növényeinknek a lakásban?