6141. Virágfertőző monília: akár az egész termést elviheti, így védekezhetünk ellene!
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
Az eső után párára, nedvességre számíthatunk, ami segíti a monília terjedését.
A tavaszi időszak beköszöntével a kertben végzett különféle munkálatok is kezdetüket vehetik. Ilyenkor érdemes megragadni az esélyt arra, hogy még időben megtörténjen a térkő célirányos lerakása. Amennyiben ez sikerül, akkor a nyári hónapokban már bőven ki lehet használni ennek az előnyeit. A kisebb-nagyobb gyepfelületeket stílusában egyedi módon megtörő vagy az átjáró járdák többféle formában készülhetnek el, amikhez sokféle alapanyag áll rendelkezésre. Az egyértelműen vonzó küllem mellett, ugyanakkor a tartósság is kiemelt jelentőséggel rendelkezik, amit megéri előtérbe helyezni a készítés alkalmával, valamint a termékek beszerzése során.
Pótolhatatlan kincs van a birtokunkban, ha az otthonunkhoz tartozik egy talpalatnyi zöldterület is. Frissen nyírt gyep, tökéletesre metszett sövény, gyönyörű virágágyás, angolos miliő. Sokaknak ez ugrik be elsőre, pedig a kert ennél jóval több: élőhely, menedék, élelmet adó föld, egy varázslatos világ, ahol növények, állatok és emberek elférnek egymás mellett.
A 2022-es év kihívásai már a tél végével, tavasz beköszöntével megkezdődtek, hiszen rettentően csapadékhiányos ez az időszak. A talaj vízkészletei megcsappantak, szárazság, mi több gyakorlatilag aszály van.
Az étkezésünk sok szempontból meghatározza az általános közérzetünket. Elég a legegyszerűbb oldalát nézni: ha éhesek vagyunk, akkor sokkal rosszabb a kedvünk is. Azonban sokkal mélyebb okok miatt (is) fontos, hogy mit eszünk napi szinten, főként, hogy ma már ezernyi diéta kering a köztudatban. Már az a ritka, ha egy társaságban vagy egy családban mindenki eszik minden típusú ételt. Viszont bármilyen táplálkozási elvet is követünk az az egy biztos, hogy zöldségeket fogyasztanunk kell. Ellenkező esetben nagyon lecsökken a vitaminbevitel és a táplálkozásunk is egyhangúvá válhat.
Jó napot! A törpebanán sajnos hajlamos a tél közeledtével megcsúnyulni. Nagyon sok fény kell neki ilyenkor és 16 foknál melegebb telelő. A napi 8 óra megvilágítás (ami ráadásul hetekig borult égből jön) nagyon kevés neki. Próbálja nagyon világos helyre tenni és locsolja 2 hetente. A flamingó virágnak sajnos nem tudom, mi lehet a baja, érdemes átültetni és ezt is kevesebbet öntözni - lehetőleg esővízzel.
Jó napot! A képen úgy látom, hogy Kínai kenderpálma látható, ami nagyon jól telel védett helyen szabadban. Sajnos az alsó levelek barnulása teljesen normális ebben az esetben. (a növény bekerült egy számára nem annyira optimális környezetbe). Sebaj, tavasszal növekedésnek fog indulni, ha kikerül a szabadba.
Jó napot! A képen pajzstetvek láthatók a növény szárán. Viaszos kis páncéljuk alól szívogatják a nedveket, a permetszerek nem igazán ártanak nekik. Mindenképp felszívódó szerrel kellene lefújni a növényt (Pl Mospilan). Én úgy szoktam csinálni, hogy egy nagyobb edénybe beteszem a növényt, lefújom és az nagy műanyag edényt fóliával letakarom. Így dunsztolódik a vegyszerben és megfigyelésem szerint hatásosabb.
Kedves Bandi, A golgotavirágot tavasszal alaposan vissza kell vágni. Általában 20 centisre kell visszametszeni vagy 6-7 rügyet szabad meghagyni. Nem tudom, hogy magról vagy dugványról lett-e szaporítva. Előbbi esetben négy-öt évnek is el kell telnie, míg gyümölcsöt hoz. Az utóbbinál viszont általában elég 2-3 év. Üdv, Édenkertész
Jó napot! Sajnos így látatlanban nem tudom megmondani a növények pusztulásának az okát. Sokszor csak laboratóriumi vizsgálatokkal kimutatható gondok jelentkeznek, csakúgy, mint az embereknél. A növények is érzékeny lények, számtalan kórokozó támadhatja őket.