611. A nyári növényültetés legfontosabb szabályai
A július és a kánikula beköszöntével felmerül a kérdés, hogy nyáron szabad-e növényeket ültetni. Bár néhány szabályt követnünk kell, a válasz mégis egyértelműen az, hogy igen!
A július és a kánikula beköszöntével felmerül a kérdés, hogy nyáron szabad-e növényeket ültetni. Bár néhány szabályt követnünk kell, a válasz mégis egyértelműen az, hogy igen!
Béla gyümölcsöket gyűjt: 57 fáján már több mint 300 fajta alma, körte, barack, szilva, ringló fejlődik. Ilyet még az édenkert.hu sem látott, úgyhogy interjút kértünk a kertészzsenitől.
Ételeink korszerű megválasztása és elkészítési módja az év minden napján fontos. A nyári időszak azonban különösen változatos táplálkozási lehetőségeket nyújt, hiszen a zöldségek és gyümölcsök legnagyobb választéka ezekben a hónapokban érhető el.
Ritka, hogy öt kiadást megérjen egy kertész szakkönyv. Vajon minek köszönheti sikerét John Brookes: Kerttervezés zsebkönyve?
Az Adria partvidékéhez közeledve érkezünk el a mediterrán kapujába, ahol legfeltűnőbbek a szürkésfehér mészkőből álló hegyek kopár sziklacsúcsai, a hegyoldalakat borító karsztbokorerdők és a völgyekben magasodó örökzöld fekete tölgyek.
Kedves Érdeklődő! Nyugodtan szétültetheti őket de ne egyesével, hanem kb. 3 növény kerüljön egy cserépbe (ilyenkor még könnyen szét lehet őket szedni). Az idős kávécserjét egyesével ültetik. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kedves Jucek! Nehéz helyzet, de a Glifogán só alapú gyomírtó szerek, (Glialka, Gliphogan) a talajjal érintkezve azonnal lebomlanak! Az egyszikű gyomokra van megoldás a fű között, a Puma Super nevű szer, de az nem szabad forgalmú, I. kategóriás szer. eléggé mérgező. A totális gyomírtásra a gyomperzselés lehet még megoldás, amit egy gázpalackkal lehet megoldani, illetve egy perzselővel. Ennek nagy előnye, hogy a gyommagokat is elpusztítja, mert a hő hatására azonnal kicsapódnak a fehérjék és biztos pusztulást okoz. Amennyiben a füvet szeretné megtartani, az esetben a kézi gyomlálás a megoldás. Ha a tarack búza van túlsúlyban, akkor egyébként nagyon szép gyepet lehet belőle kialakítani, ezt nevezik csillagpázsitnak.
Kedves Csipetke! Több kála faj van. Nem tudom a pontos tartási körülményeket (telelés időtartama, hőmérséklet stb) ezért nem tudok mire gondolni, de valószínű hogy valamilyen tartási körülményen kell változtatni. Itt egy cikk, kérem tanulmányozza át és annak függvényében változtasson: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/kala-zantedeschia-gondozasa/2774/
Nem írta, hogy indult a fű száradása. Foltokban pusztuló fű gyakran betegség jele. Ez gyakori, ha sok az öntözés és meleg van, ez ideális a gombáknak. Az öntözés a reggeli órákban a legjobb, mert fel tud száradni nap közben. A fénykép minden esetben sokat segít nekünk, de ha már az egész gyep kiszáradt, sajnos nem sok mindent tehetünk. A tuja elbarnult, elszáradt részei elpusztulnak. A pusztulás oka rendkívül sok lehet, sajnos személyes, részletes vizsgálat nélkül (vagy néha egy fénykép is közelebb visz a megoldáshoz) nem lehet / nem is tudunk tanácsot adni. Kártevő-, kórokozó-, talaj-, tápanyag-, vízhiány probléma, bármelyik hasonló tüneteket produkál. Az elszáradt részeket mindenképp el kell távolítani, megsemmisíteni a terjedés csökkentése érdekében. Ha nem valamilyen kártevő és az öntözés is rendben van, valószínűleg a talaj nem megfelelő számára (a meszes nem jó), tápanyag utánpótlásra is lehet szükség. Ez ültetés előtt lett volna ideális. Üdvözlettel: Növényorvos
Ültetés előtt gondolja át, hogy a kijelölt hely megfelelő-e a tulipánfa (Liriodendron tulipifera) számára, mert a kifejlett növény 15-20 m magasságot is elérhet. Jó vízellátású, tápdús talajban érzi jól magát. Különleges ápolást nem igényel, legfeljebb a kezdeti időszakban kevés alakító metszést. Tehát a legfontosabb "ápolási" munka a megfelelő hely kiválasztása -amennyiben a talajviszonyok az ültetést lehetővé teszik-, valamint az öntözés. Szélsőséges talajviszonyok (futóhomok, vízállásos területek) közé nem javasoljuk. Jó kertészkedést kíván: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő