611. A nyári növényültetés legfontosabb szabályai
A július és a kánikula beköszöntével felmerül a kérdés, hogy nyáron szabad-e növényeket ültetni. Bár néhány szabályt követnünk kell, a válasz mégis egyértelműen az, hogy igen!
A július és a kánikula beköszöntével felmerül a kérdés, hogy nyáron szabad-e növényeket ültetni. Bár néhány szabályt követnünk kell, a válasz mégis egyértelműen az, hogy igen!
Béla gyümölcsöket gyűjt: 57 fáján már több mint 300 fajta alma, körte, barack, szilva, ringló fejlődik. Ilyet még az édenkert.hu sem látott, úgyhogy interjút kértünk a kertészzsenitől.
Ételeink korszerű megválasztása és elkészítési módja az év minden napján fontos. A nyári időszak azonban különösen változatos táplálkozási lehetőségeket nyújt, hiszen a zöldségek és gyümölcsök legnagyobb választéka ezekben a hónapokban érhető el.
Ritka, hogy öt kiadást megérjen egy kertész szakkönyv. Vajon minek köszönheti sikerét John Brookes: Kerttervezés zsebkönyve?
Az Adria partvidékéhez közeledve érkezünk el a mediterrán kapujába, ahol legfeltűnőbbek a szürkésfehér mészkőből álló hegyek kopár sziklacsúcsai, a hegyoldalakat borító karsztbokorerdők és a völgyekben magasodó örökzöld fekete tölgyek.
Üdvözlöm! Az ismerős tanácsa helyes! Ahol bejelölte, ott kell levágni. A léggyökér alatt 1 cm-el és gyökereztesse ki vízben, majd amikor már nagyobb a gyökér, mehet cserépbe.
Olyan dugványokat vágjon le a hajtásairól, melyek alsó vége nem teljesen fás, kissé még zöldes színű a szövete belül. Ezeket nedves talajban és félárnyékban tartva, nyár végére gyökereket fejleszt. Gyökereztetésre kiváló a perlit is, nedves perlitben a gyökeresedés sikeresebb, mint a földben. Télre még nem ajánlom a szabadba kiültetni, hanem cserépben fagymentes helyen teleltesse, hogy megerősödjön. Következő évben április végén már kiültethető végleges helyére.
Kecskerágó. Metszésről bővebben itt olvashat >>
A begónia gondozása egyszerű, ha elegendő friss levegőt biztosítunk számára (nem tudom, ez az irodában mennyire megoldott) Az elatior-hibridek (gondolom Önnnek is ez van, ez a leggyakoribb) sok fényt igényelnek, de a közvetlen napsütést nem viselik el. 21 °C fölött a bimbók lehullhatnak.A föld legyen mindig nedves, de soha ne vizes. Lágy, szobahőmérsékletű vizet használjunk, mert a begónia nem tűri a meszet. A növekedés időszakában hetente egyszer trágyázzuk.Nem látom a növénykét, de lehet, hogy minden baja van egyszerre, túl meleg, nincs friss levegő, túlöntözi, nem tápoldatozza, nem szedi le a beteg leveleket és emelett még lehet egy kis lisztharmat is rajta.
Tisztelt Kertbarát! A képen a hársfa levéldarázs kárképr látható, mely csak a hársfákon okoz károkat. Védekezni nem szükséges ellene. Más növényre nem jelent veszélyt. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu